جوانان بیشتر از سالمندان احساس تنهایی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انجام مطالعات جدیدی نشان داد که جوانان، بیشتر از افراد سالمند احساس تنهایی می‌کنند.

بر اساس گزارشی که در ایندیپندنت منتشر شد، نتایج یک تحقیق روی دو هزار شهروند بریتانیایی که توسط YouGov انجام گرفته، نشان داد که 31 درصد افراد گروه سنی 18 تا 24 سال احساس تنهایی می کنند اما در افراد بالای گروه سنی 55 سال، احساس تنهایی 17 درصد بود. همچنین 28 درصد گروه سنی جوانان اعتقاد داشتند که در برخی از مراحل زندگی احساس تنهایی می کنند و هفت درصد آنها هر روز احساس تنهایی می کردند.

در مقایسه تنها 2 درصد از افراد مسن گفتند که در تمام مدت زندگی‌شان این احساس را داشتند. تحقیق این شرکت بازرگانی بیان می‌کند که نتایج را می‌توان به چالش‌های جدید جوانان در رویارویی با مسائلی مانند دوری از خانه یا تغییر شغل مرتبط دانست.

این تحقیق، همچنین خاطرنشان می‌کند که یافتن دوست جدید برای تقریبا 46 درصد افراد گروه سنی 18 تا 24 سال دشوار بود. این مورد در بین گروه سنی دیگر 38 درصد بود. 80 درصد گروه جوانان علت سخت بودن دوست یابی را خجالت عنوان کردند.

32درصد از جوانان نیز معتقد بودند نداشتن اشتراکات در علایق یکی از موانع یافتن دوست است. این دلیل در بین افراد گروه سنی مسن، 18 درصد بود و 25 درصد این افراد معتقد بودند افرادی در نزدیکیشان نیستند که با آنها دوست شوند.

کانور ایبستون مدیر گروه تحقیقاتی این گزارش علمی گفت: «با وجود اینکه هدف این تحقیق روی سلامتی روحی بزرگسالان متمرکز بود ، نتایج ثابت کرد که بسیاری از افراد جوان نیز از مشکل تنهایی رنج می برند».

این موسسه تحقیقاتی که زنان را مورد حمایت مالی قرار می‌دهد در یکی از تحقیقاتش به این نتیجه رسید که زنان جوان بدون درآمد یا کم در آمد از تنهایی بیشتری رنج می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید