عفو بين‌الملل خواستار آزادی همه يمنى‌هاى بازداشت‌شده توسط حوثى‌ها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عفو بین‌الملل روز پنجشنبه 3 اکتبر 2019 در بیانیه‌ای خواستار آزادی همه بازداشت‌شدگان یمنی که توسط حوثی‌ها ربوده یا بازداشت شده‌اند، شد.

این نهاد بین‌المللی همچنین خواستار مشخص شدن سرنوشت تمام ناپدید شدگانی که توسط حوثی‌ها ربوده شده و تاکنون اطلاعی از سرنوشت‌ آنها در دست نیست، شد.

این فراخوان عفو بین‌الملل برای آزادی اسرا، زندانیان و ربوده شدگان یمنی در بازداشتگاه‌های حوثی‌ها پس از آن صورت می گیرد که حوثی‌ها تاکنون روند آزادی آنها را با کارشکنی مکرر به تاخیر انداخته‌اند.

آزادی زندانیان و بازداشت شدگان طبق توافق سازمان ملل با طرف‌های درگیر در یمن صورت گرفته است

دعوت عفو بین الملل برای آزادی زندانیان پس از آن صورت گرفت که سازمان‌های حقوق بشری محلی و بین‌المللی در یمن برای آزادی هزاران زندانی که سال‎ها در بازداشت‌گاه این گروه به سر می برند، فشارهای بیشتری را بر شبه نظامیان کودتاگر حوثی اعمال کردند.

این درحالی است که انجمن مادران «ربوده شدگان» در بیانیه‌ای اظهار داشت که شبه نظامیان حوثی به ربودن غیرنظامیان در مناطق تحت کنترل خود همچنان ادامه می دهند.

این انجمن افزود، غیرنظامیان ربوده شده در زندان‌های حوثی تحت شکنجه قرار می‌گیرند و سپس ناپدید می‌شوند.

این انجمن در بیانیه خود همچنین گفت، تاکنون توانستند 189 ربوده شده را طی توافقی با اسرای حوثی‌ها معاوضه و آنها به خانواده‌هایشان باز گردانند.

این انجمن گفت حوثی‌ها برخی از غیر نظامیان را می ربایند و سپس برای آزادی آنان به آخاذی و باج‌گیری از خانواده‌هایشان مبادرت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید