فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر اطلاع‌رسانی یمن ادعای حوثی‌ها مبنی بر حمله به نجران را تکذیب کرد

  «فیلم حوثی‌ها قدیمی است و از عملیاتی ناموفق علیه ارتش یمن در کتاف بود»

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  معمر الاریانی وزیر اطلاع ‌رسانی یمن، روز دوشنبه گفت، شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با استفاده از فیلم‌های قدیمی و تصویر برداری از یک عملیات ناکام در ماه های گذشته در منطقه کتاف برای دروغ پردازی و تقویت روحیه هوادارانشان استفاده کرده و از طریق رسانه‌هایشان برای پیروزی «جعلی» تبلیغ می‌کنند.

  الاریانی شامگاه یکشنبه در حساب توئیتر خود نوشت: « شبه نظامیان حوثی با هدف پوشاندن شکست‌ها و بن بست‌های سیاسی‌ و نظامی در یمن و انزوای سیاسی در منطقه و با هدف بالا بردن روحیه فروپاشیده عناصر خود، به دورغ پردازی و تبلیغ توهم پیروزی‌ روی آورند تا بتوانند به جنگ برای خدمت به تهران ادامه دهند و اذهان عمومی را جناتی که ایران با هدف قرار دادن شرکت نفتی آرامکو مرتکب شده منحرف کنند».

  عمليات دروغ و توهم محاصره نیروهای ائتلاف

  وزیر اطلاع رسانی یمن فاش كرد كه شبه نظامیان حوثی با استفاده از چندین فیلم ویدئویی از زندانیان و اسرایی غیر نظامی مخالفشان داشتند استفاده کرده و آن را به صورت میکس سرهم کرده و منتشر کردند. حوثی‌ها چند پیش با توهم کسب پیروزی عملیاتی را در منطقه کتاف راه اندازی کردند آنها ابتدا یک از تیپ‌های «الفتح» ارتش ملی یمن محاصره کردند اما بعد ازساعاتی با وارد شدن هلیکوپترهای آپاچی و جنگنده‌ها ائتلاف با تحمل تلفات سنگین شکست خودند که در این عملیات تمام شبه نظامیان تحت نام «الصماد 3 » به قتل رسیدند».

  طی روزهای گذشته شبه نظامیان حوثی‌ تصاویری ویدیویی از تعدادی تانک و شماری از سربازان که در حاشیه و نزدیک تانک‌ها در حال دویدن هستند را در شبکه‌های اینترنیت و رسانه‌های وابسته به این گروه منتشر کردند و ادعا کردند که در یک حمله نفوذی به خاک سعودی بیش از 2000 سرباز سعودی و صدها فرمانده را به اسارت در آورده و صدها تانک و نفر‌بر زرهی را نیز به غنیمت گرفتند اما هیچکدام از این ادعاهای حوثیها در این تصاویر مشاهده نمی‌شود. حوثی‌ها همچنین ادعا کردند که محمد العرب خبرنگار میدانی العربیه را نیز به اسارت در آوردند اما محمد العرب بعد از دقایقی با ارسال پیامی ویدیویی بر صفحه توییتر خود، ادعای حوثی‌ها بی‌اساس و دروغ محض خواند.

  به غیر از رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران هیچ رسانه مستقلی ادعای حوثی‌ها را تایید نکرد. رسانه‌های سعودی و همچنین رسانه‌های یمنی متعلق به دولت قانونی این کشور واکنشی به ادعای حوثی‌ها نداده و آن را بی اهمیت جلوه دادند اما بعد از اینکه حوثی‌ها در شبکه اجتماعی آن را منتشر کردند وزیر اطلاع رسانی یمن آن را تکذیب کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران