.
.
.

پلیس ایران: با خودروهای حامل سگ برخورد جدی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس پلیس تهران، با تاکید بر ممنوعیت سگ گردانی در معابر عمومی از برخورد جدی با خودروهایی خبر داد که سگ در آنها مشاهده شود.

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، «حمل حیوان توسط خودروها در سطح شهر» را «غیرقانونی» اعلام کرد و از «برخورد جدی» با کسانی خبر داد که این امر را رعایت نکنند.

او بر کاهش «حمل حیوان (سگ) و تردد افراد با آن در سطح شهر» نسبت به گذشته تاکید کرد و گفت: «ما با نگهداری سگ در منازل شخصی مشکلی نداریم و مسئله مورد نظر ما حضور افراد به همراه سگ در معابر عمومی مانند پارک‌ها و حمل آن با خودرو است».

رئیس پلیس تهران از وجود پرونده هایی خبر داد که به دلیل تخلف از قانون ممنوعیت سگ گردی تشکیل شده اند.

از سوی دیگر، مهدی حجتی، وکیل دادگستری در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام چنین ممنوعیت‌هایی را فاقد مبنای قانونی دانست و تاکید کرد که «هیچ کس نمی تواند بدون آنکه در قانون، رفتاری منع و برای آن ضمانت اجرای لازم وضع شده باشد، دستور ممنوعیت انجام آن رفتار را صادر و تهدید به تعقیب کیفری شهروندان کند».

گفتنی است، بر اساس طرحی که در سال 2014، در مجلس تصویب شد، نه‌ تنها سگ‌گردانی در شهر که معامله و نگهداری این حیوان‌ها در خانه نیز مجازاتی چون 74 ضربه شلاق و جریمه نقدی از یک تا 10 میلیون تومان در بر دارد.