فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پنتاگون: سامانه دفاع موشكى پاتریوت و سیستم‌ راداری پیشرفته در سعودی مستقر خواهیم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه 26 سپتامبر 2019 اعلام کرد درصدد است تا 4 سیستم راداری، سامانه دفاع موشکی پارتریوت و نزدیک به 200 تن از افراد کمکی را برای تقویت سیستم‌های دفاعی پادشاهی عربی سعودی در این کشور مستقر کند.

  در جزئیاتی بیشتر در این رابطه ارتش آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد :« مهمات بیشتری برای ارتش سعودی اختصاص داده و آماده مستقر کردن آن در این کشور است».

  ارتش آمریکا گفته است کاربرد سریع این سامانه دفاعی هنگام وقوع هر گونه بحران در آینده امکان پذیر است. سامانه‌های دفاعی آمریکا شامل پدافندموشکی پاتریوت و تاد است.

  شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد، نائب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی روز پنجشنبه پیش از این در گفت وگویی تلفنی با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد، حملات به تاسیسات نفتی آرامکو تنشزایی خطرناکی علیه جهان است که موضعی قاطعانه می‌طلبد.

  شاهزاده محمد بن سلمان در مکالمه‌ای تلفنی با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت، حملات آرامکو به اتخاذ موضع قاطعانه‌ای نیاز دارد تا از صلح و امنیت بین‌المللی محافظت شود.

  از سویی وزیر دفاع آمریکا نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن اشاره به هماهنگی‌های جاری برای اعزام نیروهای دفاعی آمریکا به سعودی، تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا به منظور کمک کردن هرآن‌‌چه که ضروری باشد را انجام خواهد داد.

  اسپر همچنین بر ضرورت بازدارندگی در برابر سیاست‌های خصمانه ایران که برهم زننده ثبات در منطقه است تاکید کرد.

  وزیر دفاع آمریکا علاوه بر آن از پیوستن سعودی به ائتلاف بین‌المللی امنیت و پاسداری از دریانوردی تشکر کرده و نقش سعودی در مشارکت برای حفظ امنیت کشتیرانی و تجارت بین‌المللی را ستود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران