فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پادشاهی سعودی 500 میلیون دلار به یمن کمک کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالله الربیعه مشاور دیوان پادشاهی عربی سعودی و ناظر بر مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشر دوستانه ملک سلمان پنجشنبه 26 سپتامبر 2019 اعلام کرد که کشور متبوعش مبلغ 500میلیون دلار آمریکایی به صورت نقد به یمن کمک کرده است

  سعودی این مبلغ را به مارک لوکوک معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و امدادرسانی برای حالت‌های فوق العاده تحویل داد.

  به گزارش خبرگزاری سعودی (واس) این کمک نقدی 500 میلیون دلاری سعودی در راستای کمک به فعالیت‌های بشر دوستانه در یمن صورت می‌گیرد که از طرف عبدالله الربیعه به نماینده سازمان ملل تحویل داده شد.

  الربیعه، ضمن مشارکت در کنفرانسی تحت عنوان «اوضاع انسانی در یمن؛ راه به سوی آینده» که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در شهر نیویورک که با حضور آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد برگزار شده بود، کمک‌های مالی ریاض را به مقامات سازمان ملل تقدیم کرد.

  علاوه بر مقامات سازمان ملل ابراهیم العساف وزیر خارجه، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی سعودی، شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان سفیر خادم حرمین شریفین در واشینگتن، عبدالله المعلمی نماینده دائم سعودی در سازمان ملل، یوسف العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، وزرای خارجه دیگر کشورها و نیز دیپلمات‌های کشورهای مختلف نیز در این کنفرانس حضور داشتند.

  تبلیغات