فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نهادهای امنیتی افغانستان: دور اول برنامه امنیتی برای انتخابات موفق بود

  منبع: دبى-العربیه.نت فارسی

  وزارت‌های داخله و دفاع ملی افغانستان جمعه 27 سپتامبر از پایان موفقانه‌ دور اول برنامه امنیتی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور خبر داده و گفتند، دور دوم برنامه امنیتی در روز برگزاری انتخابات و دور سوم برنامه امنیتی بعد از انتخابات عملی خواهد شد.

  به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله افغانستان امروز جمعه در یک نشست خبری مشترک با بسم‌الله وزیری، رییس ستاد ارتش و حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات در کابل گفت، تعداد حملات به کارزارهای انتخاباتی انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری در مقایسه به انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته 95 درصد کاهش یافته است.

  سادات افزود، در مرحله‌ اول پلان امنیتی انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته، 94 حمله به کارزارها و همایش‌های انتخاباتی صورت گرفته بود، اما این آمار در سال جاری به هشت حمله کاهش یافته است.

  او ادامه داد که این آمار نشان‌دهنده کاهش 95 درصدی در تعداد حملات طالبان به کارزارهای انتخاباتی انتخابات ریاست‌جمهوری 28 سپتامبر است. به گفته‌ او، دور دوم پلان امنیتی انتخابات نیز فردا شنبه همزمان با برگزاری انتخابات، آغاز خواهد شد.

  معین ارشد امنیتی وزارت داخله و همچنان رییس ستاد ارتش کشور گفتند که تمامی آمادگی‌ها و تدابیر امنیتی برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در نظر گرفته شده و این انتخابات در فضای امن برگزار خواهد شد.

  آمادگی‌های فنی

  حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در این نشست خبری گفت که این کمیسیون از لحاظ فنی آماده است انتخابات ریاست‌جمهوری را برگزار کند.

  ننگ افزود، مواد حساس و غیرحساس انتخاباتی براساس طرزالعمل به 446 واحد اداری در سراسر افغانستان رسیده و روند انتقال این مواد به 102 واحد اداری نزدیک نیز تا پایان امروز جمعه تکمیل می‌شود.

  او علاوه کرد، کمیسیون مستقل انتخابات مجموعا به 260 نهاد ملی و بین‌المللی اعتبارنامه صادر کرده و همچنان به 144 هزار و 146 ناظر و مشاهد ملی دیگر کارت نظارت توزیع کرده است. قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان فردا شنبه 27 سپتامبر برگزار شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران