فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فیسبوک تعداد لایک‌ها را پنهان می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  فیسبوک، بارها اعلام کرد که قصد دارد برای جلوگیری از سرخوردگی برخی کاربران که تعداد لایک کمتر در پست هایشان دریافت می‌کنند، تعداد لایک‌ها را در این شبکه اجتماعی، پنهان کند تا برای این موضوع که در حال تبدیل شدن به یک معضل اجتماعی است، راه حلی یافته باشد.

  بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، با افزایش نگرانی‌ها نسبت به سرخوردگی برخی کاربران پس از دریافت تعداد کمتر لایک در شبکه‌های اجتماعی، فیسبوک اعلام کرد، برای جلوگیری از تبدیل شدن این موضوع به یک معضل اجتماعی، تعداد لایک‌‌ها را به طور آزمایشی در استرالیا پنهان می‌کند، بدین ترتیب، تعداد لایک ها تنها برای ادمینی که یک پست را منتشر کرده، نمایش داده می‌شود.

  فیسبوک هدف خود از این اقدام را جلوگیری از تبدیل شدن تعداد لایک به عنوان ابزاری برای رقابت یا تفاخر عنوان کرد.

  این برنامه فیسبوک قرار است از امروز 27 سپتامبر 2019، فعلا در کشور استرالیا اجرا شود.

  این طرح آزمایشی، تغییر و بهبود احساس کاربران هنگام استفاده از فیسبوک را مورد بررسی قرار می‌دهد، بر اساس این گزارش، اگر طرح نتیجه موفقی داشته باشد، در دیگر کشورها نیز اعمال می‌شود.

  گفتنی است، طی ماه آوریل سال جاری، خبرهایی درباره تصمیم اینستاگرام برای پنهان کردن تعداد لایک‌های به ثبت رسیده زیر پست‌ها، نیز منتشر شد. همزمان با آن، اینستاگرام با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال حاضر چنین قابلیتی را تست نمی‌کند اما روش‌هایی که بتوانند فشار را از محیط این شبکه اجتماعی بردارند، جستجو می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران