فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بغداد: تهدید سفیر ایران مبنی بر حمله به نیروهای آمریکایی از خاک عراق مردود است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع عراق روز جمعه 27 سپتامبر 2019 در واکنش به اظهارات سفیر ایران در بغداد مبنی بر اینکه اگر کشورش مورد حمله قرار گیرد به نیروهای آمریکایی در عراق حمله خواهد کرد را مردود دانست.

  سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی وزارت دفاع عراق با رد سخنان سفیر ایران در بغداد گفت، ما اجازه نخواهیم داد که کشورمان به میدانی برای درگیری میان طرف‌های متنازع گردد.

  الخفاجی با بیان اینکه عراق تهدیدات ایران یا آمریکا را نمی‌پذیرد، تأکید کرد: «قلمرو عراق خط قرمز است و ما اجازه استفاده از خاک مان را به هیچکس نخواهیم داد».

  او افزود: «عراق نقطه شروع حمله به ایران نخواهد بود کما اینکه هرگز اجازه نخواهد داد كه منافع آمریكا در داخل عراق مورد تهدید قرار گیرد».

  الخفاجی، در تماس تلفنی با تلویزیون «الحدث» گفت، ما برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا تلاش می‌کنیم.

  او افزود: ایالات متحده نیروی جنگجو در خاک عراق ندارد و بغداد اجازه نخواهد داد که کسی حاکمیت عراق را خدشته دارد کند.

  بیانیه وزارت دفاع عراق در واکنش به تهدیدهای ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد، بیان شده است مسجدی تهدید کرده است که در صورت حمله ایالات متحده به ایران، این کشور به نیروهای آمریکایی در عراق حمله خواهد کرد.

  مسجدی در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است ایران خواهان خروج نیروهای آمریکایی از عراق است چرا که به اعتقاد ایران این نیروها هیچ نقش مثبتی در منطقه ندارند. او گفت کشورش از عادل عبدالمهدی خواست تا نیروهای آمریکایی را از عراق خارج کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران