فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ابراهیم العساف ایران را مسئول حملات آرامکو دانست

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ابراهیم العساف وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه پنجشنبه 26 سپتامبر به وقت محلی نیویورک ایران را مسئول حملات به تاسیسات نفتی آرامکو سعودی دانست.

  العساف تاکید کرد که ریاض توانایی دفاع از سرزمین و مقدسات خود را دارد.

  به گزارش العربیه ابراهیم العساف وزیر خارجه سعودی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت، حملات به آرامکو نقض آشکار قوانین بین‌المللی و تعدی به صلح و امنیت بین‌المللی است.

  العساف همچنین افزود: «رژیم ایران از 40 سال گذشته تاکنون اقدامات تروریستی را در سعودی و دیگر کشورها انجام داده است».

  «رژیم ایران رژیمی سرکش و تروریستی»

  العساف همچنین در سخنرانی خود رژیم ایران را رژیمی «سرکش و تروریست» توصیف کرد که ثبات تمام منطقه را تهدید و خطری بر بازار صادرات جهانی انرژی و آینده آن تشکیل می‌دهد.

  از سوی دیگر العساف بیان کرد، رژیم ایران از گروه‌های شبه‌نظامی تروریستی در منطقه حمایت کرده و اموال حاصله از توافق هسته‌ای را برای تامین مالی تروریسم هزینه کرده است.

  العساف همچنین توضیح داد که شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در یمن با حمایت ایران تاکنون بیش از 250 فروند موشک بالستیک را به سمت سعودی پرتاب کرده‌اند.

  وزیر خارجه سعودی گفت ایران یا باید به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد یا با ابزارهای بازدارنده مواجه شود، یا باید به دولتی طبیعی تغییر رفتار دهد یا در غیر این صورت با موضع متحد و یکپارچه جامعه بین‌المللی مواجه خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران