فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دیدار رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر با نماینده ویژه چین در امور افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر دوشنبه 23 سپتامبر اعلام کرد، ملا عبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی این گروه به کشور چین سفر کرده و با نماینده ویژه پکن در امور افغانستان دیدار کرد.

  شاهین در صفحه رسمی توییترش نوشت، ملا برادر رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر با دینگ شیجون، نماینده ویژه چین در مورد صلح و مسایل افغانستان گفت وگو کرد.

  شاهین در ادامه نوشت: «ما برای حل مسله افغانستان مذاکره کردیم و به توافق همه‌جانبه دست یافتیم. حال اگر رئیس جمهور امریکا به حرف ها و تعهدات اش عمل نمی کند، پس مسئولیت هر نوع خون ریزی و ویرانی به دوش او خواهد بود».

  سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر علاوه کرد، یک هیئت هشت نفری این گروه به ریاست ملا عبدالغنی برادر به شهر بیجینگ(پکن) پایتخت چین رفته است.

  قابل یادآوری است که گروه طالبان پنج شنبه 5 سپتامبر امسال یک موتر بمب‌گذاری شده را در ساحه «شش درک» شهر کابل انفجار داد که در این رویداد 12 نفر به شمول یک سرباز ارشد امریکایی و یک سرباز رومانیایی کشته و 42 نفر دیگر زخمی شدند.

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده بامداد یکشنبه 8 سپتامبر در واکنش به این حمله دیدار مخفیانه خود با رهبر طالبان و رییس جمهوری افغانستان را در کمپ «دیوید» لغو و مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان را متوقف کرد.

  پس از این تصمیم ترامپ، نمایندگان طالبان به کشورهای روسیه و ایران و حالا هم به چین سفر کردند و تاکید نمودند که روند مذاکرات صلح با امریکا باید از سر گرفته شود. اما ترامپ اخیراً اعلام کرد که مذاکرات صلح با طالبان «مرده» است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران