فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعتصاب مجدد کارگران هفت تپه در اعتراض به اخراج 21 کارگر

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع کارگری روز دوشنبه 23 سپتامبر 2019 از اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه پس از اخراج 21 کارگر از این شرکت خبر دادند.

  به گزارش سایت تلگرامی، سندیکای کارگران هفت تپه روز دوشنبه 23 سپتامبر با اعلام این خبر نوشت، پس از اعلام خبر اخراج و عدم تمدید قرارداد 21 کارگر نیشکر هفت تپه، امروز تمام کارگران بخش‌های داخلی شرکت هفت تپه دست به اعتصاب زده‌اند.

  این سندیکای گارگری همچنین اخراج کارگران هفت تپه را محکوم کرده و در بیانیه‌ای نوشت، «تعدی وتعرض به خواست به حق کارگران جرم است» و کارفرما «پاسخگوی عواقب کار» است.

  کارگران هفت تپه در هفته‌های اخیر هم دست به تجمعات اعتراضی زده بودند. این کارگران یک هفته پیش نیز با تجمع در این شرکت نسبت به پرداخت نشدن دست‌کم 2 ماه مزد معوقه خود و امضاء نشدن احکام شغلی کارگران از سوی کارفرما اعتراض کردند.

  معترضان معتقد بودند کارفرمای بخش خصوصی توان مدیریت کارخانه را ندارد و شورای کارگری می تواند بهتر از کارفرما مجتمع نیشکر هفت تپه را اداره کند.

  کارگران نیشکر هفت‌تپه بیش از یک سال است که در اعتراض به عدم پرداخت حقوقشان هر چند گاهی دست به تجمع اعتراضی می زنند. کارگران می‌خواهند مالکیت شرکت از بخش خصوصی به بخش دولتی برگردد و مدیریت شرکت به صورت شورایی و جمعی اداره شود.

  سال گذشته کارگران گروه ملی فولاد با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند. در برخی از این راهپیمایی‌های اعتراضی خانواده‌های کارگران نیز به آنها پیوستند. آنها برای بیان اعتراضات‌شان بارها در مقابل ساختمان‌های مقامات و نهادهای حکومتی از جمله مصلاهای نماز جمعه، استانداری و دفتر نماینده رهبری جمع شدند.

  فعالان کارگری می‌گویند آنها مرتب تحت فشار نهادهای امنیتی و انتظامی قرار دارند. مقامات امنیتی ایران سال گذشته اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، را بازداشت و به زندان محکوم کردند. پس از بازداشت این دو فعال کارگری گزارش‌هایی از اعمال شکنجه علیه آنها توسط وزارت اطلاعات برای اعتراف‌گیری از آنها به سازمان های حقوق بشری ارسال شده بود.

  تبلیغات