.
.
.

ویدیو.. جنگنده‌های ائتلاف استحکامات حوثی‌ها در استان صعده را در هم کوبیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه شنبه 21 سپتامبر 2019 در سلسله حملاتی هوایی تجمع‌ها و استحکامات شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را در جبهه النقعه در شهرستان الصفرا واقع در شمال استان صعده یمن، بمباران کردند.

به گزارش العربیه مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف عربی شامگاه شنبه مواضع و استحکامات شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در مناطق شجع و مربع الحماد در شهرستان الصفراء واقع در شمال صعده که خاستگاه اصلی حوثی‌ها در شمال یمن است را بمباران و منهدم کردند.

در این بیانیه‌‌ آمده است که شبه‌نظامیان حوثی از این مواضع و استحکامات به عنوان نقطه تجمع، بسیج کمک‌ها و انبارسازی اسلحه استفاده ‌می‌کردند و همچنین آن مناطق را به عنوان خطوط حملات خود علیه ارتش ملی یمن در الصفراء به کار می‌بردند.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانه خود تاکید کرد که حملات هوایی ائتلاف پیاپی و دقیق بوده و اهداف خود را با دقتی بسیار بالا محقق کرده‌اند و مقرها و استحکامات حوثی‌ها و ابنارهای اسلحه و مهمات آنها را منهدم ساختند که در پی این حملات تعدادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی کشته و زخمی شدند.

هم‌اکنون ارتش یمن و با پشتیبانی ائتلاف عربی عملیات گسترده نظامی خود را در بیش از 8 محور جنگی در خاستگاه حوثی‌ها در شهرستان‌های استان صعده ادامه می‌دهد.