.
.
.

منصور هادی خواستار هوشیاری بیشتر یمنی‌ها برای بازپس‌گیری کشورشان شد

کشته شدن فرمانده ارشد حوثی‌ها در حمله هوایی ائتلاف به البیضاء

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدربه منصور هادی ، رئیس جمهوری یمن روز شنبه گفت، مرحله سلطه شبه نظامیان كودتاگر حوثی به پایان خواهد رسید و یمن دولت و نهادهای مدنی را بازسازی خواهد کرد و به کشوری فعال در محیط منطقه‌ای و بین‌المللی خود خواهد بود.

منصوری هادی این سخنان را در ریاض در ملاقات با سرتیب امین العکیمی استاندار منطقه اجوف ایراد کرد.

هادی طی این دیدار از همه یمنی‌ها خواست تا هوشیار باشند و این مرحله سخت را پشت سر بگذارند تا بقیه مناطق کشورشان را از اشغال کودتاگران حوثی وابسته به ایران آزاد کنند.

او خواستار هوشیاری، آموزش و وحدت همه یمنی‌ها برای آزادسازی کشورشان شد.

کشته شدن فرمانده ارشد حوثی‌ها در حمله هوایی ائتلاف به البیضاء

منابع یمنی روز یکشنبه 22 سپتامبر 2019 از کشته شدن یکی از برجسته ترین رهبران میدانی شبه نظامیان کودتاگر حوثی در استان البیضا در مرکز یمن خبر دادند.

این فرمانده ارشد که جایگاه دومین فرمانده در سطح این استان را دارد در یک حمله هوایی متعلق به جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت کشته شد.


به گزارش این منابع سرتیبپ محمد عبده دغیش، ملقب به ابوثابت، که از سوی رهبران حوثی به عنوان فرمانده عملیات استان البیضا و رئیس ستاد امور جنگی محور این استان انتخاب شده بود، در بمباران شامگاه جمعه جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی کشته شد.

ارتش ملی یمن نیز روز جمعه از انجام یک حمله غافلگیرانه به مراکز پشتیبانی شبه نظامیان حوثی در جبهه الرزامات در منطقه الصفره در استان صعده خبر داد.