فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مدیر اجرایی آرامكو: پس از حمله تروریستی آرامکو قويتر شده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  امین الناصر رئیس اجرایی و مدیر اداری شرکت آرامکو روز شنبه 21 سپتامبر 2019 در پیامی به کارمندان و کارگران این شرکت گفت، آرامکو پس از حملات 14 سپتامبر به دو تاسیسات بقیق وحریص از گذشته بسیار قوی تر شده است.

  الناصر گفت: «شکی نیست که متجاوزان می خواستند ما را از نظر صادرات نفتی شکست خورده و بازار را بی ثبات ببینند ، اما به لطف خدا ، آن حملات که با هدف ضربه زدن به اقتصاد جهانی، ایجاد بی ثبات در صنعت نفت سعودی و تخریب زیر ساخت‌های آرامکو تدارک شده بود نه تنها به اهداف خود نرسید بلکه این حمله تأثیری مثبت که متجاوزان حتی آن را تصور نمی کردند، بر روی اعتبار جهانی آرامکو برجای گذاشت».

  مدیر اجرایی آرامکو افزود: « میهن عزیز ما و از 70 هزار کارمندان و کارگر این شرکت از آنچه دشمنان ما می خواستند ، قوی تر شده است».

  الناصر گفت: « اعلام آرامکو برای جایگزین کردن نفت در مخازن این شرکت جهت تامین کمبود تولید ناشی از حمله تروریستی به تاسیسات بقیق و حریص باعث اعتماد بازار نفت عدم افزایش قیمت یا مختل شدن بازار جهانی انرژی شد و این امر تروریست‌ها را در رسیدن به هدفشان ناکام کرد».

  به گزارش خبرگزاری رویترز، مهندس فهد عبدالکریم مدیر اجرایی امور فنی منطقه جنوب سعودی در صنعت نفت گفت، روند تعمیرات در تاسیسات نفتی سعودی که مورد حمله تروریستی قرار گرفت به سرعت به پیش می‌رود. بخشی از واحدهای جدا سازی لوله‌های گاز از لوله های نفتی که در حمله آسیب دیده بودند تعمیر و بازسازی شدند

  عبدالکریم افزود: «عملیات بازسازی و تغییر برخی از دستگاه‌های تاسیسات در اسرع وقت و به صورت 24 ساعته در حال انجام است».

  فهد عبدالکریم گفت، شرکت آرامکو تا قیل پایان ماه سپتامبر تمان مناطق آسیب دیده را ترمیم و بازسازی خواهد کرد.

  او گفت علاوه بر این آرامکو در نظر دارد تاسیسات مشابهی را در مناطق دیگری از سعودی با سیستم‌های جدید ایمنی احداث کند.

  شرکت بزرگ آرامکو روز 14 سپتامبر شاهد حملات موشکی و پهپادی در پالایشگاه بقیق و خریص بود. سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی یمن این حمله را بر عهده گرفت.

  حمله به تاسیسات آرامکو به اتفاق نظر اغلب کارشناسان اقتصادی نتوانست به میزان قابل توجهی از تولیدات نفتی سعودی بکاهد.

  ایالات متحده آمریکا و سعودی انگشت اتهام را به سمت جمهوری اسلامی نشانه رفتند. اغلب کارشناسان نظامی بر این عقیده‌اند که چنین حملاتی دقیق از توان نظامی حوثی‌های یمن خارج است.

  سازمان ملل متحد، فرانسه، ایالات متحده آمریکا برای بررسی و تحقیق و مشخص کردن منبع و مصدر این حملات موشکی کارشناسان نظامی متخصصی به پادشاهی سعودی اعزام کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران