فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرمانده کل سپاه پاسداران : جنگ‌های تدارکاتی انجام دادیم و مهیای هر سناریویی هستیم

  منبع: دبی-العربیه .نت فارسی

  سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه 21 سپتامبر 2019 طی سخنانی تهدید کرد که هر کشوری که جنگ علیه ایران از سرزمین آن شروع شود، مورد تعقیب و تهاجم نیروی‌های نظامی ایران قرار خواهد گرفت.

  به گزارش تسنیم سلامی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی سپاه که در محل باغ موزه «دفاع مقدس» برگزار شد، گفت: «ما قدرت تولید مخاطرات پیش‌بینی نشده را داریم و تا‌کنون تنها بخشی از توانمندی خود را به نمایش گذاشته‌ایم، ما هر کس را که از حریم مرزهای‌مان تجاوز کند، می‌زنیم و بدانید هرکاری بکنیم، می‌گوییم، ما هم اراده و هم عمل و نیز زبان به عهده گرفتن مسئولیت کاری‌هایی که انجام داده‌ایم را داریم.»

  سلامی گفت: «دشمن گاهی سخن از گزینه‌های نظامی می‌گویند، اما از چهل سال پیش و‌ ماجرای طبس و‌ خاکستر شدن نیروهای متجاوز دلتا به این طرف ما می‌گوییم اهل پاسخ هستیم و‌مقتدرانه پاسخ می‌دهیم، هرکس می‌خواهد سرزمینش میدان اصلی جنگ شود، بسم‌الله، هرگز اجازه نمی‌دهیم جنگ به سرزمین ما کشیده شود؛ تهاجم محدود باقی نمی‌ماند، ما اهل تعقیب هستیم و تا نابودی متجاوز از پا فرو‌نمی‌نشینیم و هیچ نقطه امنی باقی نمی‌گذاریم حساب کار دست‌تان باشد».

  این اولین بار نیست که فرماندهان سپاه پاسداران با زبان تهدید و سخنرانی‌های تند در باره مسائل و بحران‌های منطقه‌ای سخنرانی می‌کنند بلکه طی 40 سال گذشته فرماندهان سپاه مرتب در اظهارات خود «دشمنان» نظام را تهدید به نابودی کردند".

  این اظهارات فرمانده کل سپاه پاسداران یک روز پس از اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه تهران و اعلام واشینگتن از اعزام نیروهای بیشتری به خلیج بیان شده است.

  ایالات متحده آمریکا سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داده است. سپاه پاسداران به حمایت از تروریسم و قتل هزاران نفر از مردم سوریه متهم است. این ارگان نظامی جمهوری اسلامی همچنین متهم است که با حمایت از شبه نظامیان تروریستی در عراق، یمن، لبنان، سوریه، و فلسطین به عامل بی ثباتی و ترویج هرج و مرج و جنگ افروزی در منطقه تبدیل شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران