فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حکم اعدام نجفی توسط دیوان عالی ایران نقض شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حکم اعدام محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران با اتهام قتل عمد همسر دومش، میترا استاد، توسط دیوان عالی ایران نقض شد.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه 21 سپتامبر 2019، شعبه 41 دیوان عالی ایران، حکم پرونده محمدعلی نجفی را نقض و اعلام کرد تحقیقات در پرونده ناقص است و باید نظر کارشناسی درباره نحوه شلیک گلوله‌ها اخذ شود.

  محمدعلی نجفی پیش از این در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. او در قتل عمدی همسر دومش، میترا استاد، گناهکار شناخته و به قصاص محکوم شده بود اما اولیای دم مقتول از اجرای حکم گذشت کردند. ماه گذشته خبر آزادی او با تودیع وثیقه منتشر شد، ولی پس از چند روز او دوباره به زندان بازگشت.

  در ادامه مراحل دادرسی، پرونده نجفی برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی ایران ارسال شد که توسط این نهاد حکم صادر شده نقض و دستور انجام تحقیقات بیشتر صادر شد.
  وکیل محمدعلی نجفی در طول جلسه محاکمه اصرار داشت باید نحوه شلیک گلوله‌ها کارشناسی و مشخص شود. او بر این عقیده بود که گلوله‌ای که باعث مرگ میترا استاد شده، کمانه کرده و سپس وارد بدن او شده است. اگر این ادعا درست تشخیص داده می شد احتمال داشت اتهام نجفی از قتل عمد به شبه عمد تغییر کند اما دادگاه با نظر وکیل موافقت نکرد.

  گفتنی است، محمود علیزاده طباطبایی، وکیل سابق پرونده محمدعلی نجفی، پیش از این طی گفت و گو با «آخرین خبر»، ادعا کرد که نجفی قاتل میترا استاد نبوده و به دلیل اصرارش برای اثبات این موضوع از وکالت این پرونده عزل شد.

  او تاکید کرد که نجفی در حالی قتل را پذیرفت که کارشناس اسلحه تشخیص داده بود که شلیک به مقتول از دو اسلحه مجزا انجام شده است.

  به گفته علیزاده طباطبایی، 9 گلوله شلیک شده و با توجه به یافتن تنها پنج پوکه، چهار پوکه مفقود شده بر ابهامات این قتل افزوده است.

  او توضیح داد که اسلحه نجفی 765 بوده و اسلحه دیگری که از آن شلیک صورت گرفته 9 میلی متری بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران