فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بازیگر حامی جریان های مدنی در تبلیغات شهری ممنوع التصویر شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مهناز افشار، بازیگر زن ایرانی که پیش از این، دستور بازداشتش با شکایت یک طلبه صادر شد، امروز شنبه 21 سپتامبر 2019 در تبلیغات شهری نیز ممنوع التصویر شد. او از جمله سلبریتی هایی بود که حمایت از حشدالشعبی در خوزستان همزمان با سیل در این استان را مورد انتقاد قرار داده و از فعالان مدنی مخالف حجاب اجباری پشتیبانی کروه بود.

  مهنار افشار، بازیگر مطرح سینمای ایران که تاکنون بارها در حمایت از جریان ها و فعالان مدنی در ایران، توئیت هایی منتشر کرده بود، به گفته کارگردان فیلم «شاه کش» که این بازیگر نیز در آن حضور دارد، در تبلیغات شهری ممنوع التصویر شد.

  چندی پیش، این بازیگر زن ایرانی، با صدور حکم جلب توسط دادستانی بابل در استان مازندران مواجه شد، منتشر کردن یک مطلب در توئیتر که در آن افشار، حمایت از حشدالشعبی را مورد انتقاد قرار داده بود، دلیل این حکم اعلام شد.

  خبرگزاری «باشگاه خبرنگاران جوان» اعلام کرد که حکم جلب این بازیگر ایرانی به علت شکایت «سیدغفار دریاباری» توسط شعبه سوم دادسرای بابل صادر شده است.

  دلیل شکایت «سید غفار دریاباری»، استفاده از عکسش توسط افشار، در یک مطلب توئیتری، عنوان شد.

  مهناز افشار پیشتر یک مطلب توئیتری جنجالی که ظاهرا به یک روحانی منتسب بود را بازنشر کرده بود. در این توئیت یک روحانی از زنان ایرانی می‌خواست به صیغه نیروهای حشد شعبی درآیند. افشار با اعتراض به این مطلب، نوشته بود: «چرا هیچ‌کس به این توئیت پاسخی نمی‌دهد». او کمی بعد این پیام توئیتری خود را حذف کرد.

  پس از آن، یک روحانی به نام مصطفی قاسمی به قتل رسید. بهروز حاجیلو، متهم به قتل وی نیز پس از 20 دقیقه درگیری مسلحانه با پلیس کشته شد.

  پس از انتشار خبر قتل روحانی همدانی، رسانه های اصولگرا مهناز افشار را مورد حمله قرار دادند و توییت‌ او را زمینه‌ساز قتل این روحانی دانستند و خواستار برخورد قضایی و محاکمه این بازیگر ایرانی شدند.

  مهناز افشار، دو سال پیش نیز همزمان با راه افتادن جریان «دختران خیابان انقلاب» که طی آن زنان ایرانی مخالفت خود را با حجاب اجباری اعلام کردند از آنان حمایت کرد. او در توئیتری نوشت که به دلیل این اقدام «تا اطلاع ثانوی در تبلیغات شهری مجموعه نمایش خانگی گلشیفته ممنوع شد». اما پس از آن این ممنوعیت لغو شد.

  وحید امیرخانی، نویسنده و کارگردان فیلم «شاه کش» با اشاره به ممنوع التصویر شدن مهنار افشار، یکی از بازیگران حاضر در این فیلم، امروز به خبرگزاری صبا گفت: «علیرغم همه زحماتی که سازندگان فیلم کشیدند اما برخی اتفاقات خستگی را به تن ما و پخش کنندگان فیلم گذاشته است و آن محدودیت غیرمنطقی ما در تبلیغات برای فیلم است».

  او افزود: «مهناز افشار یکی از بازیگران اصلی فیلم است که کنار دیگر دوستان هنرپیشه برای این فیلم زحمت زیادی کشید اما متاسفانه امروز نه تنها در کنار ما حضور ندارد که حتی تصویر او هم نباید در کنار فیلم و مواد تبلیغاتی وجود داشته باشد».

  امیرخانی، از ممنوعیت نمایش تصویر مهناز افشار در تبلیغات شهری و همچنین تیزرهای تلویزیونی خبر داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران