فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله آرامکو...گزینه‌های نظامی بر سر میز دونالد ترامپ

  آمریکا نیرو و تجهیزات بیشتری به منطقه خلیج اعزام می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مقامات ارتش آمریكا شامگاه پنجشنبه 19 سپتامبر 2019 گفتند كه مقامات پنتاگون به جلسات خود با دونالد ترامپ طی روزهای پنجشنبه و جمعه در مقر شورای امنیت ملی ادامه دادند. این جلسات به منظور بررسی گزینه‌های پاسخ به حمله به دو تأسیسات نفتی سعودی برگزار شده است.

  به گزارش روزنامه «ول ستریت ژورنال» به نقل از مقامات ارشد نظامی، پنتاگون گزینه اعزام نیروهای مختصص بیشتری در زمینه‌های پدافند هوایی، جنگنده‌های پیشرفته و تجهیزات مراقبت و شناسایی به منطقه خلیج را بررسی می‌کند.

  طبق این گزارش ایالات متحده و همپیمانانش برای تقویت پدافند دقیق در منطقه بیش از هر اقدام نظامی احتمالمالی گام هایی را برداشته‌اند این اقدام پس از حملات آرامکو صورت می گیرد.

  جاناتان هافمن، معاون وزیر دفاع آمریكا ، روز پنجشنبه در یك كنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن گفت: « ایران به شکلی از اشکال مسئول حملات آرامکو است».

  معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: «ما گزینه هایی برای پاسخ به حمله آرامکو در اختیار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارائه می دهیم و اوست که باید تصمیم بگیرد».

  او افزود: «حملات به تأسیسات آرامکو تا حدود زیادی با هماهنگی و برنامه ریزی انجام شده است» .

  وی با تأکید بر اینکه حملات به تأسیسات آرامکو یک موضوع بین المللی است و ما منتظر نتیجه تحقیقات سعودی هستیم، افزود: «ما از تحقیقات سعودی در مورد حملات آرامکو حمایت می کنیم و منتظر نتایج این تحقیقات خواهیم بود».

  او تاکید کرد، ایالات متحده امریکا و سعودی در باره تهدیدهایی که از شمال پادشاهی سعودی را تهدید می‌کند مورد بحث و بررسی خواهند داد.

  برچسب‌ها

  #_آرامکو, #_خلیج

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران