فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نگرانی از آغار فعالیت گروه داعش در ولایت هلمند افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شورای ولایتی هلمند در جنوب افغانستان جمعه 20 سپتامبر از آغاز فعالیت های گروه داعش در این ولایت ابراز نگرانی کرد.

  به گزارش طلوع نیوز، این شورای ولایتی مدعی است، در حال حاضر گروه داعش در ولسوالی های شمالی ولایت هلمند سرگرم جلب و جذب جوانان به این گروه است.

  عطاالله افغان، رییس شورای ولایتی هلمند مدعی است، اگر جلو جلب و جذب گروه داعش گرفته نشود فعالیت های این گروه گسترش خواهند یافت.

  افغان ادعا کرد: «هنوزهم در بخش های شمالی هلمند، برخی از افراد با ما شریک ساخته اند که داعش در این بخش ها است و جلب و جذب را به پیمانه کم در آن جا آغاز کرده است».

  در همین حال، غلام ولی افغان، عضو مجلس نمایند‌گان افغانستان می گوید: «بر اساس معلومات من، در یک بخش هلمند به نام نندارو، که مربوط ولسوالی موسی قلعه است کسی به نام ذاکر آمده است و در تلاش تشکیل گروپ های داعش است».

  میرویس خادم، عضو دیگر مجلس نمایند‌گان افغانستان گفته است: «داعش در حال رشد است و تمرینات نظامی خود را جلب و جذب را انجام می دهد. دولت، جامعه جهانی، ناتو و امریکا باید در این زمینه برنامه ای را ترتیب دهد تا جلو رشد داعش را بگیرد».

  از سوی دیگر، یاسین خان، والی هلمند در مورد ادعا شورای ولایتی این ولایت جزئیات نداده، اما گفته است که گروه داعش توانایی جنگ با نیروهای امنیتی افغان را ندارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران