فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محاكمه یک لبنانی الاصل در آمریکا به اتهام جمع‌آوری اطلاعات برای حزب الله لبنان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه 19 سپتامبر از بازداشت یک لبنانی الاصل وابسته به حزب الله لبنان در این کشور خبر داد.

  این عضو بازداشت شده حزب الله لبنان که در نیویورک در حال محاکمه است، در حال تحقیق و جمع‌آوری اطلاعاتی برای آماده سازی یک عملیات تروریستی در خاک آمریکا متهم است.

  دادستان‌های آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد یکی از اعضای حزب‌الله لبنان که در سال 2008 به تابعیت آمریکا درآمده است، توسط نیروهای امنیتی ایالات متحده دستگیر شد. این عضو 42 ساله در سال 1999 یک دوره نظامی و اقدامات تروریستی نزد حزب الله لبنان دیده بود. ایالات متحده از سال 1997 حزب الله لبنان را یک گروه تروریستی می‌داند. او متهم است در مورد اهدافی در داخل ایالات متحده برای انجام حملات تروریستی تحقیق می‌کرد.

  این لبنانی که «آلکسی صعب» نام دارد اهل نیوجرسی است که از ماه ژوئیه در بازداشت بود، او روز پنجشنبه در دادگاهی در منطقه منهتن نیویورک تفهیم اتهام شد. دولت آمریکا معتقد است وی از سال 1996 عضو حزب‌الله لبنان بوده است.

  به گزارش «سی ان ان»، این مرد 42 ساله متهم است اهدافی را در شهر نیویورک، مانند مجسمه آزادی و ساختمان امپایر استیت و همچنین در بوستون و واشنگتن جهت انجام حملات تروریستی شناسایی و اطلاعات را به لبنان ارسال کرده است.

  صعب اعتراف کرده که معلومات اطلاعاتی مهمی را به حزب الله لبنان تقدیم کرده است. او گفته است که در سال 2005 در یک کشوری که نامش را نیاورد، ماموریت داشت شهروند اسرائیلی را به ظن اینکه جاسوس است را به قتل برساند.

  تبلیغات