فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داور مطرح ایرانی با مهاجرت به استرالیا داور لیگ این کشور شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  علیرضا فغانی، داور مطرح ایرانی که گفته بود با هدف ایجاد شرایط بهتر برای خانواده اش به استرالیا مهاجرت می کند، با ترک کشور خود از این به بعد در لیگ استرالیا داوری خواهد کرد.

  چند روزی است که خبر مهاجرت علیرضا فغانی و خانواده اش به کشور استرالیا منتشر شده است، این داور بین المللی ایرانی که پیش از این تامین شرایط بهتر برای خانواده اش را به عنوان دلیل مهاجرت به استرالیا مطرح کرده بود، توانست موافقت فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای داوری در لیگ 2019-20 استرالیا به دست آورد.

  صفحه رسمی توییتر AFC اعلام کرد که «علیرضا فغانی یکی از برترین داوران جهان، داور تمام وقت A-League استرالیا در فصل 2019-20 خواهد بود».

  رقابت های این فصل لیگ استرالیا از 11 اکتبر امسال آغاز می شود.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، رضا سخندان، کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران، با بیان اینکه مهاجرت فغانی مسائل دیگری به جز تامین شرایط بهتر برای خانواده اش داشته از فشار بسیار بر داوران فوتبال در ایران خبر داد.

  او با اشاره به موفقیت داوران ایرانی در جام جهانی 2018 از عدم تغییر شرایط داوران در این کشور و بی توجهی مسئولان به آنها گله کرد.

  سخندان با اشاره به فراهم نبودن شرایط و امکانات مناسب برای داوران در ایران گفت: «قدر علیرضا فغانی را ندانستیم. متاسفانه پس از جام جهانی برای تیم داوری کشورمان احترامی قائل نشدند. در این شغل، شرایط سختی را باید در زندگی تحمل کنید. اساسا وقتی به یک موفقیت بین‌المللی دست می‌یابید، توقع دارید که احترامی برایتان قائل شوند، اما نه تنها فغانی، بلکه تمام داوران در لیگ برتر ایران بیشترین فشار را تحمل می‌کنند».

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، فغانی پیشنهاد داوری در لیگ استرالیا را شگفت انگیز توصیف کرد و از اینکه می تواند در یکی از لیگ های حرفه ای مطرح آسیا قضاوت کند و همچنان فعالیت حرفه ای خود را در سطح بین المللی ادامه دهد، ابراز خرسندی کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران