فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خطیب نماز جمعه تهران : عناصر دزد شعار قشنگ می‌دهند؛ گول شعار‌ها را نخورید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خطیب نماز جمعه تهران، با اشاره به نزدیکی زمان برگزاری انتخابات نمایندگان مردم در مجلس ایران که تا چند ماه دیگر برگزار می شود، از مردم خواست گول شعارها را نخورند و اگر کسی «امین و درست» بود به او رای بدهند.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدعلی موحدی کرمانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، با بیان اینکه گاهی شعارها داده می شود اما یک عنصر دزد و دشمن نظام این شعار قشنگ را می دهد، گفت: «فصل انتخابات می آید و همه وعده می دهند. گول شعارها را نخورید بلکه خود شخص را بشناسید اگر امین و درست بود رای بدهید».

  بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور ایران، یازدهمین دوره انتخابات مجلس ایران و نخستین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، با تائید شورای نگهبان، 21 فوریه 2010 برگزار خواهد شد.

  سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور ایران با بیان اینکه «مقدمات و فرآیند اجرایی برگزاری این انتخابات آغاز شده»، از انجام برنامه‌های آموزشی برای برگزاری این انتخابات طبق «جدول زمانبندی»، خبر داد.

  موحدی کرمانی، در بخش دیگری از سخنان خود، از آموزش و پرورش خواست تا تربیت درستی به دانش آموزان بدهند تا آمریکا نتواند تاثیری روی نوجوانان بگذارد.

  خطیب نماز جمعه تهران، خطاب به مسئولان گفت: «چرا انقلابی که آن قدر شهید داد، داده و می دهد را به بازی گرفتیم و با خون شهدا بازی کردیم؟ با بیت المال چه کردیم؟ به اندازه حقوقی که برداشتیم برای مردم کار کردیم؟ آیا می دانیم درد مردم چیست؟»

  به گفته او، «شیطان، فرهنگ عفاف، حجاب و غیرت» را مورد هدف قرار داده اما خواسته اش تحقق نمی یابد.


  او با تغییر نام جنگ به دفاع، پس از افزایش تهدیدات آمریکا علیه ایران، از مردم خواست در این امر پیشقدم باشند تا مسجد و رافت در جامعه حفظ شود.

  خطیب نماز جمعه تهران، تاکید کرد که اگر مردم در جنگ احتمالی پیش رو وارد میدان نشوند و «دفاع » نکنند، «زمین فاسد می شود».

  پس از حمله به تاسیسات آرامکو در کشور سعودی، مایک پمپئو این حمله را «اقدام به جنگ» دانست و ایران را مسئول آن اعلام کرد.

  پس از آن، دونالد ترامپ، شامگاه یکشنبه به وقت محلی در یک پیام توئیتری نوشت: «به تاسیسات عرضه نفت کشور سعودی حمله شده‌ است. دلایلی وجود دارد که باور کنیم مقصر را می‌شناسیم، بسته به تائید [این‌که عامل حملات کیست] آماده اقدام شلیک هستیم».

  او همچنین از افزایش تحریم ها علیه ایران خبر داد.

  خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز اعلام کرد که مقامات پنتاگون قرار است تا ساعاتی دیگر «طیفی وسیع از گزینه های نظامی» در قبال ایران را در اختیار رئیس جمهور قرار دهند.

  این خبرگزاری به نقل از مقاماتی که نخواستند نامشان فاش شود نوشت: «قرار است فهرستی از اهداف بالقوه در خاک ایران» برای حملات هوایی به دونالد ترامپ ارائه شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران