فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی: 4 سایت نظامی شبه‌نظامیان حوثی در شمال الحدیده منهدم شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ائتلاف عربی به رهبری سعودی که برای حمایت از دولت قانونی یمن با کودتاگران حوثی می‌جنگد، روز جمعه 20 سپتامبر 2019 با اعلام آغاز عملیات نظامی نوعی برای نابودی اهداف نظامی شبه نظامیان حوثی در شمال استان الحدیده از انهدام 4 سایت نظامی این گروه خبر داد.

  به گزارش العربیه ائتلاف عربی از غیرنظامیان خواست تا به منظور حفظ ایمنی خود از سایت‌های نظامی بمباران شده دور شوند.

  فرماندهی ائتلاف عربی در این باره تاکید کرد، 4 سایت مونتاژ و بمب‌گذاری قایق‌های هدایت شونده با سیستم کنترل از راه دور و محل تهیه مین‌های دریایی را منهدم کرده است.

  ائتلاف عربی هدف از انجام این عملیات نوعی را تضمین ایمنی و امنیت دریانوردی و تجارت جهانی در جنوب دریای سرخ عنوان کرد.

  ائتلاف همچنین تاکید کرد، هدف‌گیری در این عملیات نوعی مطابق با قانون بین‌المللی انسانی صورت گرفته و در این راستا تدابیر و پیشگیری‌های لازم اتخاذ شده است.

  ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز پنجشنبه از رهگیری و انهدام قایق بمب‌گذاری شده‌ای خبر داد که توسط شبه‌نظامیان حوثی از سواحل الحدیده در آب‌های دریای سرخ هدایت شده بود.

  سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف عربی اعلام کرد، «سامانه نیروی دریایی ائتلاف عربی صبح روز پنجشنبه در اقدامی پیشگیرانه تلاش شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران برای اقدامی خصمانه و تروریستی در جنوب دریای سرخ را شناسایی و آن را خنثی کردند.»

  ائتلاف عربی اعلام کرد، حوثی‌ها یک قایق بمب‌گذاری شده را در سواحل استان الحدیده به آب انداخته و از راه دور به سمت آبهای جنوب دریای سرخ هدایت کردند این قایق شناسی و مورد هدف قرار گرفت».
  سرهنگ المالکی سخنگوی ائتلاف عربی گفت، «نیروی دریایی ائتلاف عربی موفق به رهگیری و انهدام قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها شدند».

  المالکی گفت اقدامات حوثی‌ها تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و خطری برای حمل و نقل دریایی و تجارت بین المللی به شمار می‌رود».

  سخنگوی ائتلاف عربی بر ادامه اقدامات قاطعانه و بازدارنده فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف علیه شبه‌نظامیان تروریست حوثی با هدف انهدام قدرت و توانایی‌ آنها که تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، تاکید کرد.

  برچسب‌ها

  #_حوثی

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران