.
.
.

ولیعهد امارات بر ایستادگی کشورش در کنار سعودی تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد بن زاید ولی‌عهد ابو ظبی و معاون فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی، روز یکشنبه 15 سپتامبر 2019 طی تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد، نائب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی، بار دیگر بر ادامه ایستادگی ابوظبی در کنار ریاض تاکید کرد.

ولی‌عهد ابوظبی ضمن محکوم کردن حمله «تروریستی» به دو کارگاه نفتی آرامکو در بقیق و خریص، تاکید کرد که امارات متحده عربی در همه شرایط در کنار سعودی ایستاده است.

از سوی دیگر ولی‌عهد سعودی با تشکر از موضع امارات در محکومیت اقدامات «تروریستی» و اعلام همبستگی ابوظبی با ریاض، گفت: «کشور سعودی توانایی مقابله با این نوع اقدامات تروریستی و تعامل با آن را دارد».

مقامات سعودی روز شنبه 14 سپتامبر از حمله به تاسیسات نفتی این کشور در بقیق و خریص خبر دادند.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی اعلام کرد، در رأس ساعت 4:00 سحرگاه روز شنبه تیم‌های امنیت صنعتی شرکت آرامکو اقدام به مهار آتش‌سوزی‌ها در دو کارگاه این شرکت در استان بقیق و هجره خریص کردند. او گفت این دو کارگاه هدف حمله پهپاد‌ی قرار گرفته بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی اعلام کرد «با توفیق اللهی دو آتش‌سوزی مهار و از انتشار حریق جلوگیری شد و مراجع متخصص تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.»

خبرنگار العربیه روز شنبه پیش از این اعلام کرده بود آتش‌سوزی در یک کارگاه شرکت نفت سعودی آرامکو در بقیق مهار شد.

این حملات با محکومیت گسترده از سوی کشورهای جهان و منطقه روبرو شد.

ایالات متحده آمریکا، کشورهای اروپایی و اغلب کشورهای اسلامی و عربی نیز این حمله را محکوم کردند.