.
.
.

ترامپ: طالبان اشتباه بزرگی را انجام دادند و نمی‌توانند آن را اصلاح کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده امریکا یکشنبه 15 سپتامبر اعلام کرد، طالبان اشتباه بزرگی را انجام داده و حالا نمی‌توانند آن را اصلاح کند.

ترامپ در صفحه رسمی توییترش نوشت: « در حال حاضر طالبان مورد اصابت قرار می‌گیرند که پیش از این هرگز شاهد چنین ضربه‌های سخت‌تر نبود. کشتن 12 نفر به شمول یک سرباز عالی امریکایی کاری خوبی نبود. راه‌های بسیار بهتری برای مذاکرات وجود دارد».

گروه طالبان پنج شنبه 5 سپتامبر یک موتر بمب گذاری شده را در ساحه «شش درک» شهر کابل انفجار داد که در این رویداد 12 نفر به شمول یک سرباز ارشد امریکایی و یک سرباز رومانیایی کشته و 42 نفر دیگر زخمی شدند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده بامداد یکشنبه 8 سپتامبر در واکنش به این حمله دیدار مخفیانه خود با رهبر طالبان و رییس جمهوری افغانستان را در کمپ «دیوید» لغو و مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان را متوقف کرد.

حکومت افغانستان از این تصمیم ترامپ استقبال کرد، اما گروه طالبان اخطار داد که آمریکا بیشتر ضرر خواهد کرد.

از سوی دیگر، خبرگزاری روسی «TASS» به تازگی گزارش داد که یک نماینده طالبان در شهر مسکو با ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان در مورد آخرین پیشرفت‌های صلح گفت وگو کرد.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان شنبه 14 سپتامبر در این مورد واکنش نشان داده گفت، طالبان این بار از مسکو پایتخت روسیه برای ادامه افغان کشی صدا بلند کرده‌اند.

صدیقی در صفحه رسمی توییترش نوشت: «طالبان اینبار از مسکو صدا بلند کردند و می گویند که به افغان کشی ادامه می دهیم؛ نیروهای امنیتی کشور منتظر اند تا آقای استانکزی و همقطارانش چی وقت از قطر و مسکو برای جنگ وارد افغانستان می شوند؟».