فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: حمزه بن لادن بین افغانستان و پاکستان کشته شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه 14 سپتامبر، خبر کشته شدن حمزه بن لادن فرزند اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده را تایید کرد.

  ترامپ در بیانیه‌ای که از کاخ سفید منتشر شد، گفت: «حمزه بن لادن، یکی از مسئولان ارشد القاعده و فرزند اسامه بن لادن، بنیانگذار و رهبر سابق القاعده در یک عملیات ضد تروریسم در منطقه میان افغانستان و پاکستان کشته شد».

  رئیس جمهوری آمریکا افزود: «کشته شدن حمزه بن لادن نه تنها القاعده را از داشتن عضوی موثر و ارتباط نمادین با پدر او محروم می‌سازد، بلکه اقدامات عملیاتی مهم این گروه را نیز تضعیف می‌کند».

  او افزود: حمزه بن لادن مسئول برنامه ریزی و همکاری با گروهای مختلف تروریستی بود. پیشتر برخی منابع امنیتی آمریکا گزارش‌هایی از مرگ حمزه فرزنده اسامه بن لادن داده بودند.

  پس از کشته شدن اسامه بن لادن در سال 2011 در ابوت آباد در پاکستان، دو نفر از دستیاران ارشد وی آماده سازی حمزه بن لادن برای يفاى نقش رهبری را آغاز کردند.

  حمزه بن لادن پس از حملات 11 سپتامبر 2001 با سایر اعضای القاعده به ایران گریخت او در ایران مراسم با دختر یکی از رهبران القاعده ازدواج کرد.

  منابع آمریکایی گفته بودند که حمزه ین لادن در تابستان سال جاری در یک حمله هوایی در مرز میان پاکستان و افغانستان به قتل رسید.

  ایالات متحده پیش از اعلام رسمی دونالد ترامپ خبر مرگ حمزه را به طور رسمی تایید نکرده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران