فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «فیسبوک» نتانیاهو و فرزندش را اینگونه مجازات کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کمتر از یک سال پیش شرکت فیسبوک فرزند بنیامین نتنیاهو نخست وزیر اسرائیل را به دلیل تحریک علیه عرب‌ها از ارسال هر گونه پیام در فیسبوک محروم کرد. ممنوعیت فرزند نتانیاهو هنوز پایان نیافته که اکنون خود نتانیاهو به دلیل ارتکاب همان اشتباه از ارسال هر گونه پیام‌ خصوصی از طریق فیسبوک منع شد.

  محروم كردن نتانیاهو از ارسال پیام در فیسبوک

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مطلبی که در صفحه شخصی خود در فیسبوک منتشر کرد دنبال کنندگان خود را علیه شهروندان عرب ساکن اسرائیل به ویژه «ایمن عوده»، نماینده عرب در کنست (پارلمان اسرائیل) تحریک کرد و نوشت:« نباید اجازه دهیم در هفته آینده دولتی چپ‌گرا و خطرناک تشکیل شود، با لاپید و عوده، گانتس و لیبرمن کابینه چپ‌گرایی سکولار و ضعیف خواهیم داشت که متکی بر اعرابی خواهد بود که به دنبال نابودی همه ما هستند، این کابینه می‌تواند به ایران اجازه دستیابی به بمب هسته‌ای را برای نابودی همه ما بدهد».
  در این راستا «ایمن عوده»، رئیس لیست مشترک فورا به مسؤولان شرکت فیسبوک پیام داده، از آن‌ها خواست این مطالب تحریک‌آمیز را حذف کرده و نتانیاهو را جریمه کنند.

  شرکت فیسبوک درخواست عوده را قبول کرد و بر اساس آن اعلام کرد، نتانیاهو را به دلیل نقض قوانین این شبکه (ممنوعیت نامه‌های تحریک آمیز یا شعارهای تبعیض آمیز) از امکان ارسال پیام‌های شخصی در حساب کاربری‌اش محروم کرده است.

  کمپین انتخاباتی نتانیاهو تلاش می‌کند او را از بحران انتشار این مطلب که موجی از انتقادات را به دنبال داشت، دور کند. در همین راستا این کمپین مدعی شد مطلب یاد شده توسط یک کارمند و بدون اطلاع نتانیاهو منتشر شده و به محض اطلاع نتانیاهو این مطلب از حساب کاربری او حذف شده است.

  مجازات فرزند نتانیاهو توسط فیسبوک

  چند ماه‌ پیش شبکه اجتماعی فیسبوک تنها پسر نتانیاهو را نیز از ارسال هرگونه پیام ممنوع کرد. فرزند نتانیاهو در واکنش به این اقدام شبکه اجتماعی فیسبوک را به اعمال «دیکتاتوری فکری» متهم کرد.

  شبکه فیسبوک اعلام کرده بود، حساب فرزند نتانیاهو به دلیل ، نشر اندیشه ضد مسلمانان به مدت 24 ساعت کاملا مسدود شده بود.

  فرزند نخست وزیر اسرائیل پس از حمله یک فلسطینی به سربازان اسرائیلی در کرانه باختری در صفحه فیسبوک خود نوشت: «می دانید که در کجا هیچ حمله‌ای وجود ندارد؟ در ایسلند و ژاپن! چون آنجا هیچ مسلمانی وجود ندارد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران