فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دونالد ترامپ: حملات علیه طالبان را شدت می دهیم

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده در مراسم یادبود از هجدهمین سالروز حملات یازدهم سپتامبر تاکید کرد، حملات امریکا علیه طالبان شدت می یابد.

  به گزارش منابع خبری، ترامپ گفت، سرکوب طالبان در چهار روز اخیر در افغانستان نسبت به ده سال گذشته بی سابقه بوده است.

  گروه طالبان هفته گذشته یک حمله انتحاری در شهر کابل انجام داد که در نتیجه 12 نفر به شمول یک سرباز ارشد امریکایی و سرباز رومانیایی کشته و 42 نفر دیگر زخمی شدند.

  دونالد ترامپ در مورد این حمله طالبان گفت: «آنان (طالبان) فکر می‌کردند که با انجام این حمله قدرت خود را نشان می‌دهند، اما تمام آنچه را که نشان دادند، ضعف‌شان بود».

  ترامپ اخیراً روند مذاکرات صلح امریکا با طالبان را متوقف کرد و دیدار مخفیانه با نمایندگان طالبان و رییس جمهوری افغانستان را در کمپ «دیوید» لغو کرد.

  از سوی دیگر، رییس جمهوری افغانستان به مناسبت حملات یازدهم سپتامبر با نشر خبرنامه ای نوشت: «هرچند حکومت افغانستان در هجده سال گذشته و با حمایت جامعه جهانی، در راس ایالات متحده امریکا، در خط نخست نبرد با تروریزم بین المللی قرار داشته و به منظور دفاع از امنیت منطقه و جهان، قربانی های کلانی را متقبل شده است. اما، هنوزهم تهدید مشترک وجود داشته و این گروه ها تلاش دارند تا کشور ما را به پناه گاه امن شان مبدل سازند».

  قابل ذکر است که گروه القاعده بتاریخ 11 سپتامبر 2001 چهارهواپیمای مسافربری و تجارتی را ربودند که دوهواپیمای آن بر برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویارک امریکا برخورد کردند که در این حملات نزدیک به سه هزار نفر کشته شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران