.
.
.

حکومت افغانستان: طالبان مانع اصلی روند صلح‌اند؛ با آمریکا برای صلح دایمی کار می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حکومت افغانستان یکشنبه 8 سپتامبر اعلام کرد، گروه طالبان مانع اصلی پروسه صلح است و دولت کابل برای تأمین صلح دایمی در این کشور با امریکا و متحدان اش مشترکاً کار می کند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: «مانع اصلی در پروسه جاری صلح، ادامه خشونت ها و جنگ جاری طالبان علیه افغان ها، می باشد. ما همواره تاکید کرده ایم که صلح واقعی زمانی تامین شده می تواند که طالبان کشتن افغان ها را متوقف سازند، آتش بس را بپذیرند و به گفتگوهای رو در رو، با دولت افغانستان حاضر گردند».

در ادامه این خبرنامه آمده دولت و مردم افغانستان برای رسیدن به صلح متعهد است و خواستار صلح پایدار و با عزت می باشند.

در این خبرنامه نوشته شده است: «دولت افغانستان به عنوان طراح، مدافع و تطبیق کننده صلح، به فیصله های لویه جرگه مشورتی صلح احترام قایل است و تعقیب راهکار پیشنهاد شده از سوی این جرگه را به محوریت مردم و مالکیت دولت افغانستان، مسئولیت خود میداند».

در این خبرنامه تاکید شده: «دولت افغانستان از تلاش های صادقانه متحدین خویش ستایش می کند و متعهد است که در آینده با ایالات متحده امریکا و متحدین دیگر برای تامین صلح دائمی و باعزت، مشترکاً کار می کند».

حکومت افغانستان در مورد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز اشاره کرده و گفته، با برگزاری انتخابات یک حکومت قوی، قانونی و مشروع تشکیل شود تا بتواند پروسه صلح را با دقت و تدبیر کامل به پیش ببرد.

قابل ذکر است که دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده امریکا بامداد یکشنبه 8 سپتامبر دیدار با رهبران طالبان و رییس جمهوری افغانستان در کمپ «دیوید» را لغو و مذاکرات صلح واشنگتن با نمایندگان طالبان را متوقف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم