فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • چهار عضو یک خانواده در حملۀ نیروهای امنیت ملی در شرق افغانستان کشته شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان پنج شنبه 5 سپتامبر تایید کردند، در نتیجه‌ عملیات نیروهای قطعه «02 امنیت ملی» در شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت، چهار عضو یک خانواده کشته شدند.

  عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، این رویداد دیشب (شامگاه چهارشنبه) در مربوطات ناحیه‌ چهارم شهرداری جلال‌آباد رخ داد.

  در همین حال لعل‌محمد درانی، از متنفذان قومی در ولایت ننگرهار به این روزنامه گفته است، کشته‌شدگان این رویداد باهم برادر بودند.

  وی مدعی شد، این حمله در حالی صورت گرفت که یکی از برادران آن‌ها دیروز از حج آمده بود و دیشب به همین مناسبت در خانه‌ شان مهمانی بوده است.

  درانی افزود، اکنون وابستگان این افراد در پیشروی ساختمان‌های ولایت و کمیسیون ولایتی حقوق بشر در ننگرهار با راه‌اندازی راهپیمایی، دروازه‌های ساختمان این ادارات را بستند.

  او ادعا کرد، در میان کشته‌شدگان، عبدالقادر صدیق، از مشاوران مجلس سنای افغانستان نیز شامل است. سخنگوی والی ننگرهار اما موقف صدیق را به‌عنوان مشاور مجلس سنا تأیید نکرد.

  در همین حال، فضل‌هادی مسلم‌یار، رییس مجلس سنای افغانستان با نشر اعلامیه‌ای، این رویداد را «وحشت‌ناک» خوانده و گفته است که کشته‌شدگان این رویداد هیچ ربطی با گروه‌های ضددولتی نداشته‌اند و باید از راه‌اندازی این‌گونه حملات «خودسر» جلوگیری شود.

  مسلم‌یار گفته است که عبدالقادر صدیق در مجلس سنا به عنوان مشاور با او کار کرده است و «یک شخص خیرخواه و وطن‌دوست» بوده است.

  در همین حال دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار نیز با نشر اعلامیه‌ای از ریاست‌جمهوری افغانستان خواسته است که برای بررسی و تحقیق این قضیه و جلوگیری از رویدادهای مشابهی در آینده، یک هیأت بلندرتیۀ دولتی را به این ولایت بفرستد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران