فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هشدار آمریکا به لبنان: اگر کارگاه شماره 2 ساخت موشک برچیده نشود اسرائیل حمله می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وبسایت اسرائیلی«دبکا» پنجشنبه 5 سپتامبر 2019 اعلام کرد مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در نامه‌ای به میشل عون رئیس جمهوری لبنان به او هشدار داده که لبنان باید فورا کارگاه شماره 2 ساخت موشک‌های نقطه‌زن را برچیند و در غیر اینصورت با حمله اسرائیلی مورد تایید آمریکا، مواجه خواهد شد.

  وبسایت اسرائیلی دبکا گفت که این نامه مستقیما به جبران باسیل وزیر خارجه لبنان ارسال شده و در انتقال آن از کانال‌های دیپلماتیک عادی سفارت آمریکا در بیروت استفاده نشده است.

  بنا به این گزارش در این نامه از جبران باسیل وزیر خارجه لبنان خواسته شده تا حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان را از محتوای نامه مطلع کند.

  این وبسایت با اشاره به اعلام ارتش اسرائیل در 3 سپتامبر گذشته درباره کارگاه ساخت موشک‌های نقطه‌زن ایران و حزب الله در شهرک نبی شیث در منطقه بقاع لبنان، گفت این تنها نمونه‌ای از اطلاعات زیادی است که در حوزه دستگاه اطلاعاتی اسرائیل درباره ساخت موشک‌های نقطه‌زن ایران در لبنان قرار دارد.

  این وبسایت اسرائیلی درباره محتوای نامه وزیر خارجه آمریکا به لبنان توضیح داد که اسرائیل اطلاعات موثقی را درباره کارگاه شماره 2 ساخت موشک‌های نقطه‌زنی که ایران و حزب الله در خاک لبنان احداث کرده‌اند، در دست دارد.

  وبسایت دبکا در ادامه افزود در حالی که اغلب مراحل ساخت اینگونه موشک های دقیق و نقطه‌زن ایرانی در کارگاه شماره 2 انجام می‌شود کارگاه احداث شده در شهرک نبی شیث در بقاع لبنان با هدف گمراه کردن اسرائیل به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

  سایت دبکا وابسته به ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی نظامی اسرائیل اشاره کرد که بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سفرش به بریتانیا که ژنرال امیکام نورکین فرمانده نیروی هوایی و ژنرال هارون هالیفا رئیس اداره عملیات او را همراهی می‌کنند اطلاعات جدیدی را در اختیار دولت بریتانیا قرار خواهد داد.

  بنا به این گزارش سامانه‌های دفاع ضدموشکی پاتریوت در مناطق شمال اسرائیل مستقر شدهاند تا به هر گونه واکنش احتمالی حزب الله لبنان پس از هجوم ارتش اسرائیل به اهداف مورد اشاره در خاک لبنان، پاسخ دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران