فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فایننشال تایمز: هوک میلیون‌ها دلار به کاپیتان هندی آدریان دریا پیشنهاد کرده است

  آمریکا 15میلیون دلاری برای متوقف کردن عملیات شبکه‌های مالی سپاه تعیین کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت امور خارجه آمریكا روز پنجشنبه 5 سپتامبر تأیید كرد که برایان هوک ، میلیون‌ها دلار به کاپیتان هندی نفتکش ایرانی آدریان دریا پیشنهاد كرده است تا این نفتکش را به یک كشوری دوست با واشینگتن هدایت کنند تا شرایط توقیف آن فراهم شود.

  روزنامه فایننشال تایمز در شماره روز پنجشنبه نوشت، اقدام واشنگتن بخشی از فعالیت‌های آمریکا برای اعمال حداکثر فشار بر تهران است.

  روزنامه در ادامه گزارش خود نوشت:« ایالات متحده تهدید و تشویق را همزمان برای رسیدن به اهداف خود در رابطه با این نفتکش ایرانی را به کار می‌گیرد. برایان هوک ضمن تماس از طریق پست الکترونیکی یا پیام های متنی ارائه با کاپیتان‌های این نفتکش به آنها میلیون‌ها دلار پیشنهاد داده تا در ازای تحویل تانکرهای حامل نفت ایران به کشوری دوست با واشنگتن هدایت کنند تا بتواند آن را توقیف کنند، دریافت کنند».

  در همین حال روز گذشته برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در اقدامی تازه از پاداش 15میلیون دلاری آمریکا برای متوقف کردن فعالیت‌های مالی سپاه پاسداران و نیروی قدس خبر داد.

  هوک گفت به هر کسی که به متوقف کردن عملیات مالی «سپاه تروریستی» پاسداران و نیروی قدس کمک کند، 15میلیون دلار جایزه می‌دهد.
  هوک که روز چهارشنبه 4 سپتامبر در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن میگفت افزود: «امروز دولت آمریکا فشارحداکثری مان علیه جمهوری اسلامی ایران را تشدید می کند».

  اول اینکه ما یک پاداش 15میلیون دلاری را برای هر کسی که به ما کمک کند عملیات مالی سپاه پاسداران و نیروی قدس را متوقف کنیم تعیین کرده‌ایم. این پیشنهاد به برنامه دادگستری[بخش قضایی] وزارت خارجه داده شده است که به فرد، این مشوق را می دهد تا با آمریکا کار کند تا «تروریست‌ها» را به پای میز عدالت بیاورد و از «اعمال تروریستی» در سطح جهان جلوگیری نماید».

  او افزود:«پاداش برای عدالت مبلغ بیش از 150 میلیون دلار برای بیش از 100 نفر تعیین شده است که ما به ازای اطلاعاتی است که از اعمال تروریستی جلوگیری می کند یا افراد را به پای میز عدالت می آورد.شعار این برنامه «تروریست‌ها را متوقف کنید و جان انسان‌ها را نجات دهید» است».

  هوک گفت: «اعلان امروز یک اقدام تاریخی است و این اولین بار است که آمریکا برای کسب اطلاعات پاداش تعیین کرده است که موجب متوقف شدن عملیات مالی نهادهای دولتی می شود. ما این گام را به این دلیل برداشته ایم که سپاه پاسداران بیشتر از اینکه یک نهاد دولتی باشد مانند یک سازمان تروریستی عمل کرده است».

  آمریکا در ماه آوریل سال جاری نیروی سپاه پاسداران و سپاه قدس ایران را بعنوان یک نیروی «تروریستی» در فهرست گروه‌های تروریستی گنجاند و نام سپاه قدس و بقیه نهاد سپاه را در کنار دیگر گروه‌ها شبه نظامی همچون حزب الله لبنان، حماس، جهاد اسلامی، داعش و القاعده که از نظر آمریکا تروریستی هستند، قرار داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران