فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله انتحاری طالبان بر مرکز ولایت لوگر در جنوب افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مقام های ولایت لوگر در جنوب افغانستان تایید کردند، یک حمله انتحاری بعد از ظهر پنج شنبه 5 سپتامبر در شهر «پل علم» مرکز این ولایت رخ داد که در نتیجه چهار غیرنظامی کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند.

  به گزارش منابع خبری افغانستان، دیدار لونگ، سخنگوی والی لوگر با تایید این خبر گفت، یک مهاجم انتحاری حوالی ساعت 1:30 بعد از ظهر امروز به وقت محل در ساحه «پاتخواب» مواد منفجره همراه اش را انفجار داد.

  وی علاوه کرد، مهاجم می خواست وارد یک فرماندهی نظامی شود.

  ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی است، هدف این حمله نیروهای خارجی و سربازان دولت افغانستان بوده است که در این رویداد «تعداد زیادی عساکر خارجی و همراهان داخلی» کشته شدند.

  از سوی دیگر، بامداد امروز پنج شنبه یک حمله انتحاری نیز در حوزه نهم امنیتی شهر کابل رخ داد که وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در این حمله انتحاری کابل 10 غیرنظامی کشته و 42 نفر دیگر زخمی شدند. طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند.

  رهبران حکومت افغانستان این حملات طالبان را شدیداً محکوم کرده و اعلام نمودند که طالبان با انجام حملات «تروریستی» دنبال امتیازگری در روند صلح هستند.

  حکومت افغانستان تاکید کرد که طالبان با انجام چنین حملات در مذاکرات صلح امتیاز نمی گیرند بلکه در نزد مردم این کشور «منفور» خواهند شد.

  قابل ذکر است که سه روز پیش نیز در حوزه نهم امنیتی شهر کابل یک حمله مرگبار انتحاری رخ داد که در آن حمله 16 نفر کشته و 119 نفر دیگر زخمی شدند. طالبان مسئولیت آن حمله را به عهده گرفتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران