فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افشاگر فساد مالی علی شمخانی ناپدید شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سید مهدی صدرالساداتی، طلبه فعال فضای مجازی و از چهره‌های سرشناس مبارزه با فساد در ایران که تا کنون پرونده‌های مفاسد مالی متعددی، از جمله فساد مالی چند هزار میلیاردی علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران را فاش کرده بود، بامداد چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 در مسیر فرودگاه مهر‌آباد ناپدید شد.

  فعالان شبکه‌های مجازی گزارش کردند که سیدمهدی صدرالساداتی در حالی که به همراه دو برادر خود سید روح‌الله صدرالساداتی عضو مجلس خبرگان، سید رضا صدرالساداتی فعال فرهنگی و دکتر مجتبی پرگر، بامداد چهارشنبه از قم راهی فرودگاه مهر‌آباد شده تا از آنجا به بندرعباس برود، ناپدید شد.

  یک اکانت توئتیری نزدیک به صدرالساداتی‌ها، گزارش کرد که همسر عضو ناپدید شده مجلس خبرگان با مراجعه به پلیس ناپدید شدن همسرش را گزارش کرده ولی پاسخ شده که موضوعات امنیتی ارتباطی به پلیس ندارد. دفتر مجلس خبرگان قم نیز به همسر صدرالساداتی گفته‌اند که پیگیری چنین مسائلی ارتباطی به آنها ندارد.

  سید مهدی صدرالساداتی در روزهای گذشته فاش کرد که علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و خانواده‌اش هزاران میلیارد تومان فساد مالی کرده و برج‌های تجاری-مسکونی با قیمت‌های نجومی ساخته‌اند. این موضوع با واکنش شمخانی مواجه شد و یک منبع نزدیک به شمخانی به رسانه‌های ایران گفت که «دستور کار جریانات سیاسی مشکوک، ترور شخصیت مقامات عالی کشور است» و سرشاخه‌های این جریان به زودی معرفی خواهند شد.

  صدرالساداتی در روزهای گذشته در صفحه اینستاگرام خود نوشت که از سوی خانواده شمخانی تهدید شده است. او پیش از این نیز از سوی محافظ پیشین آیت‌الله روح‌الله خمینی، اولین رهبر جمهوری اسلامی ایران تهدید به مرگ شده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران