.
.
.

هشدار غسان سلامه درباره گسترش خشونت‌ها به مناطقی جدید در لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

غسان سلامه فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی چهارشنبه 4 سپتامبر 2019 ضمن ارائه گزارشی به شورای امنیت درباره تحولات لیبی، با اشاره به افزایش نگرانی‌ها نسبت به گسترش خشونت ها به مناطقی دیگر از این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ها غسان سلامه ضمن هشدار از گسترش خشونت ها در لیبی به مناطقی جدید به کشته شدن بیش از 100 نفر در درگیری های اخیر در منطقه زواره اشاره کرد.

فرستاده سازمان ملل همچنین تاکید کرد « کمک های تسلیحاتی به لیبی منجر به افزایش میزان خشونت ها و هرج و مرج» در این کشور شده است.

او همچنین اشاره کرد به اینکه «تحریم تسلیحاتی اعمال شده بر لیبی دیگر فعال نیست و به قطعنامه شورای امنیت احترامی گذاشته نمی شود».

او گفت که «رسیدن تعداد زیادی از مزدوران برای مشارکت در جنگ لیبی را ملاحظه کردیم» و در ادامه افزود که در لیبی« جنگجویان بیشتر از سیاسیون برای متوقف ساختن خشونت ها تلاش می‌کنند».

غسان سلامه در ادامه گزارش خود به شورای امنیت گفت که «یورش ارتش لیبی به طرابلس روند سیاسی را متوقف کرده است».

او همچنین «بمباران فرودگاهها در لیبی را مسأله ای مصیبت بار» دانست و بر ضرورت محکوم شدن آن از سوی سازمان ملل تاکید کرد.

از سویی دیگر غسان سلامه از اعلام حمایت گروه 7 از راهکار سیاسی در لیبی استقبال کرد و افزود:« ملت لیبی احساس می‌کند که جامعه بینالمللی از آن سوء استفاده کرده و پایان دادن به خشونت ها را نمی پذیرد».

غسان سلامه همچنین به پرونده «سهام سرقیوه» نماینده پارلمان اشاره کرد که تاکنون «ربوده شده» است، و اشاره کرد که تاکنون به هیچگونه اطلاعاتی درباره این نماینده پارلمانی ربوده شده دست نیافته است.

فرستاده ویژه سازمان ملل در بخش پایانی از گزارش خود به « عملیات بازداشت بی رویه و ادامه شکنجه علیه مهاجران در لیبی» نیز اشاره کرد.