.
.
.

نخست وزیر و نیروی‌های تحول خواه سودان روند تشکیل کابینه دولت جدید را بررسی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از اینکه عبدالله حمدوک نخست وزیر جدید سودان، هفته گذشته از به تعویق افتادن روند تشکیل کابینه دولت جدیدش خبر داد، خبرنگار العربیه روز یکشنبه 1 سپتامبر 2019 اعلام کرد نیروهای آزادی و تحول‌خواه روز شنبه بعد از ملاقات با نخست وزیر و دریافت پیشنهادات و برخی ملاحظات وی بر تعدادی از نام های ارسالی به او برای تشکیل کابینه دولتش، قرار است امروز یکشنبه روند تشکیل کابینه طی جلسه‌ای مشترک مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

خبرنگار العربیه به نقل از منابع رسمی سودانی گفت تاکنون هیچ تاریخ مشخصی برای اعلام کابینه دولت مشخص نشده است اما برخی آگاهان سیاسی سودانی می‌گویند به احتمال زیاد امروز بعد اط ظهر یا فردا دوشنبه اعضای کابینه اعلام خواهند شد.

طبق گزارش خبرنگار تلویزیون العربیه، عبدالله حمدوک خواستار اضافه کردن برخی نام‌های جدید كاندیداها که خارج از فهرست ارائه شده نیروهای تحول‌خواه برای تصدی برخی وزارتخانه ها شده است . پیشنهاد نخست وزیر به اضافه نمودن چند نام جدید به لیست کابینه ارائه شده نشان می‌دهد که او با همه نام‌هایی که به او ارائه شده است موافق نبوده یا ملاحظاتی داشته است.

نخست وزیر سودان شامگاه شنبه با هیئتی از نیروهای آزادی و تحول‌خواه جهت رایزنی‌های نهایی قبل از اعلام خبر تشکیل تیم کابینه دولت جدیدش، دیدار و گفت و گو کرد.

نخست وزير سودان قرار بود کابینه جدید خود را روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کند اما برخی اختلاف نظرهای سیاسی میان حمدوک و نیروهای تحول خواه در باره اسامی پیشنهادی برای کابینه باعث شد تا تشکیل کابینه دولت تا این هفته به تاخیر بیفتد.