.
.
.

دور نهم مذاکرات صلح آمریکا با طالبان با رضایت‌ طرفین پایان یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان یکشنبه 1 سپتامبر تایید کرد، دور نهم مذاکرات صلح با طالبان پایان یافت و وی ناوقت امروز برای مشوره وارد شهر کابل می شود.

خلیلزاد در صفحه رسمی توییترش نوشت: «ما در آستانۀ یک توافقی هستیم که خشونت را کاهش و راه را برای افغان ها خواهد گشود تا برای مذاکرات در مورد یک صلح با عزت و پایدار یک افغانستان متحد و با اقتدار که ایالات متحده، متحدین و هیچ کشور دیگری را تهدید نکند، باهم بنشینند».

وی می گوید، حملات تهاجمی طالبان به شهر کندز را در مذاکرات صلح در دوحه قطر مطرح کرد به نمایندگان طالبان گفته است که این گونه خشونت ها باید توقف یابد.

خلیلزاد تاکید کرده: «در نهایت، جنگ زمانی پایان می یابد که تمام طرف ها موافقت کنند که جنگ باید خاتمه یابد. تمام افغان ها باید برای دستیابی به یک توافق سیاسی و آتش بس همه جانبه، در مذاکرات بین الافغانی دورهم آیند. من اطمینان دارم که ما در یگانه راه عملی برای کاهش خشونت و دستیابی به صلح قرار داریم».

از سوی دیگر، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز در صفحه رسمی توییترش نوشت، دور نهم مذاکرات صلح با امریکا به کامیابی پایان یافت.

قابل ذکر است که دور نهم مذاکرات صلح میان نمایندگان طالبان و امریکا بتاریخ 22 اوت در شهر دوحه قطر برگزار شده بود.