.
.
.

تیراندازی در غرب تگزاس پنج کشته و 21 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع پلیس آمریکا روز یکشنبه 1 سپتامبر 2019 اعلام کرد، در پی تیراندازی در شهر مدلند واقع در غرب تگزاس، پنج نفر کشته و 21 تن دیگر زخمی شده‌اند.

پلیس گفت، فرد مظنون در این تیراندازی مردی 30 ساله و سفید پوست است. حادثه تیراندازی در حد فاصل دو شهر اودیسه و میدلند در غرب ایالت تگزاس و در ساعات بعد از ظهر روز شنبه، 31 اوت، روی داد.

پلیس میدلند گفته است عامل این تیراندازی در منطقه ادیسه به دست پلیس کشته شد.

شهردار میدلند به کانال «فوکس نیوز» گفته است در جریان این تیراندازی 3 تن از افراد پلیس زخمی شدند.

طبق گزارش پلیس این تیراندازی توسط فردی با انگیزه آن هنوز مشخص نشده است از درون یک خودرو انجام گرفته است. پلیس اعلام کرده تیرانداز را به ضرب گلوله از پای در آورده اما رسانه‌های محلی اعلام کردند مظنون دومی با استفاده از خودروی اداره پست در غرب تگزاس در حال رانندگی است.

با این حال دقایقی بعد پلیس به صورت رسمی اعلام کرد تیراندازی دیگری در جریان نیست. پلیس میدلند در آخرین گزارش خود تایید کرده که پنج نفر در این حادثه کشته شده‌اند.

پلیس همچنین گفته که بعد از ظهر شنبه، تیراندازی ابتدا میان مهاجم و یک مامور پلیس آغاز شده است. خودروی مرد سفیدپوست سی و چند ساله که هنوز هویتش علنی نشده پس از اینکه توسط دو افسر پلیس متوقف می‌شود به تیراندازی میان او و مامور پلیس می‌انجامد.

مامور پلیس در جریان این تیراندازی زخمی می‌شود و مهاجم سپس با گریختن از صحنه شروع به شلیک تصادفی به سوی مردم عادی کرده و کمی بعد خودروی خود را رها می‌کند و با ربودن یک خودروی اداره پست به سوی شهر اودیسه می‌رود و همچنان به سوی مردم عادی و بدون اینکه شخص خاصی را مد نظر داشته باشد به طور تصادفی شروع به شلیک می‌کند.

او در نهایت در شهر اودیسه و در یک مجموعه سینمایی- تفریحی به نام سینرجی پس از رد و بدل کردن آتش با ماموران پلیس هدف قرار می‌گیرد و کشته می‌شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در واکنش به این تیراندازی در توییتی نوشت، به وسیله دادستان کل آمریکا در جریان این موضوع قرار گرفته و پلیس این کشور در حال پیگیری موضوع است.

هنوز از هویت و انگیزه فرد تیرانداز خبری مخابره نشده است اما پلیس محلی اعلام کرده، تیرانداز فردی سفید پوست با سی و چند سال سن است.