.
.
.

ائتلاف عربی چندین زاغه پهپاد و موشک پدافندی شبه نظامیان حوثی را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 1 سپتامبر 2019 اعلام کرد، جنگنده‌های این ائتلاف چندین زاغه پهپاد و موشک‌ پدافندی متعلق به شبه نظامیان حوثی را بمباران کرده است.

سخنگوی ائتلاف عربی در بیانیه ای گفت زاغه‌های تسلیحاتی که مورد هدف جنگنده‌های ائتلاف قرار گرفت، در مناطق ذمار در جنوب صنعا واقع شده است.

به گفته ائتلاف عربی در این عملیات هوایی تعدادی از زاغه‌های هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) و موشک‌های دفاعی هوایی به طور کامل منهدم شد.

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، مشروعیت یمن تاکید کرد که این عملیات با در نظر گرفتن همه مسائل امنیتی و اطلاعاتی برای دوری جستن از قربانی شدن غیر نظامیان صورت گرفته و با تمام چارچوب‌های بین المللی جنگ مطابق است.

همزمان با این بمباران‌ها نیروهای زمینی ارتش ملی یمن، با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی تمام مناطق مشرف به شهر حرض در استان حجه شمال غرب یمن را از وجود شبه نظامیان حوثی پاکسازی کردند.

در همین حال مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن اعلام کرد، یگان‌های ارتش ملی در تلاشند تا روستاها و مزارع اطراف شهر تازه آزاد شده حرض را از وجود عناصر حوثی‌ها به طور کامل پاکسازی کنند.

مرکز اطلاع رسانی همچنین گفت که یگان‌های مین روبی ارتش ملی یمن تمام میادین مین که توسط شبه نظامیان حوثی به جای مانده است را خنثی و پاکسازی کردند.

مرکز اطلاع رسانی از به اسارت درآوردن 11 شبه نظامی حوثی خبر داد . ارتش ملی یمن طی عملیات دو روز گذشته نیز 20 تن از عناصر حوثی از جمله چند فرمانده را به اسارت در آورده است.