فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گفت‌وگوی خالد بن سلمان و وزیر دفاع آمریکا درباره تقویت در امنیت منطقه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی، جمعه 29 اوت در نشستی در واشینگتن با مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روابط دوجانبه، تقویت همکاری‌های استراتژیک میان دو کشور و فرصت‌های توسعه آن به ویژه در زمینه‌های نظامی و تقویت توانمندی‌های دفاعی و تعمیق مشارکت‌های دوجانبه بر مبنای برنامه چشمانداز 2030 پادشاهی عربی سعودی را بررسی کردند.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این نشست آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و از جمله آن مبارزه با تروریسم و مبارزه با افراطگرایی و نیز مقابله با اقدامات ستیزه‌جویانه ایران که برهم زننده امنیت در منطقه است مورد بررسی قرار گرفت.

  در این نشست همچنین به تلاش‌های مشترک دو کشور در راستای طرح ابتکار محافظت از دریانوردی بین‌المللی و ادامه تلاش نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی در جمهوری یمن و دیگر مسائل مهم مورد علاقه دو کشور بحث و گفت و گو کردند.

  شاهزاده خالد بن سلمان و وزیر دفاع آمریکا همچنین راه‌ها و ابزارهای هماهنگی میان دو کشور برای حفظ ثبات و امنیت در منطقه را بررسی کردند.

  در این نشست، خانم ریما بنت بندر بن سلطان بن عبدالعزیز، سفیر خادم حرمین شریفین در ایالات متحده آمریکا و هیأت رسمی همراه جانشین وزیر دفاع سعودی حضور داشتند.

  از طرف آمریکایی نیز چند تن از مقامات وزارت دفاع این کشور نیز در این نشست دوجانبه شرکت کردند.

  شاهزاده خالد بن سلمان، جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی، همچنین پنجشنبه 29 اوت در واشینگتن با مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دیدار کرده بود که طی آن روابط تاریخی میان دو کشور دوست و ابعاد همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

  دو طرف طی این دیدار ضمن بررسی تحولات اوضاع در منطقه بر ایستادگی دو کشور در کنار یکدیگر برای مقابله با فعالیت‌های ستیزهجویانه ایران و همچنین مبارزه با تندروی و تروریسم تاکید کردند.

  وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا و جانشین وزیر دفاع سعودی در این دیدار همچنین بر اهمیت محافظت از دریانوردی در آبهای بین‌المللی و نقش نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن برای بازگرداندن امنیت و ثبات به این کشور تاکید کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران