فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پنتاگون در واکنش به تحولات جنوب یمن: کشورها حق دارند از منافع خود دفاع کنند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، پنجشنبه 29 اوت ضمن خودداری از اظهارنظر درباره تحولات اخیر در شهر عدن و متهم کردن امارات متحده عربی از سوی دولت قانونی به هدف قرار دادن نیروهایش به وسیله جنگنده‌های امارات، گفت، هر کشوری حق دارد که از منافع خود دفاع کند.

  به گزارش خبرگزاری‌ها ربیکا ریباریچ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، شامگاه پنجشنبه در پاسخ به سوالی درباره تحولات جنوب یمن از هر گونه اظهار نظر درباره ادعاهای دولت یمن در متهم کردن امارات متحده عربی به حمله هوایی به نیروهای هوادار عبدربه منصور هادی در عدن خودداری کرد اما گفت هر کشوری «حق دارد از منافعش دفاع کند و این موضوع به رهبری هر کشور و تصمیمات آن بستگی دارد».

  این مقام وزارت دفاع آمریکا در ادامه گفت پنتاگون درباره اتهام‌های دولت یمن اظهار نظر نمی‌کند اما به گفته او در هر حال این سؤال را باید متوجه اماراتی‌ها کرد.

  این در حالی است که بنا به خبرگزاری رسمی امارات (وام) وزارت خارجه امارات متحده عربی با انتشار بیانه‌ای در واکنش به بیانیه وزارت خارجه دولت قانونی یمن، بر حق ابوظبی در دفاع از خود و واکنش به تهدیدها علیه نیروهای ائتلاف عربی تاکید کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران