فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزارت داخله افغانستان: حمله طالبان به مرکز ولسوالی «چاه آب» تخار عقب زده شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت امور داخله افغانستان جمعه 30 اوت اعلام کرد، حمله طالبان به مرکز ولسوالی «چاه آب» ولایت تخار در شمال این کشور عقب زده شد.

  این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشت: «صبح امروز(جمعه) دشمنان صلح و ثبات حمله گروهی را بر مقر ولسوالی چاه آب به راه انداختند که با مدافعه به موقع و سریع نیروهای دفاعی و امنیتی مواجه گردید».

  در این خبرنامه آمده، در این رویداد 20 جنگجوی طالبان به شمول حکمت فرمانده قطعه سرخ این گروه کشته وبرخی دیگر شان نیز زخمی شدند.

  براساس این خبرنامه، جنگجویان طالبان از ساحه به روستاهای اطراف این ولسوالی فرار کردند و نیروهای کمکی ویژه به ساحه فرستاده شدند.

  وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در حال حاضر نیروهای امنیتی افغان در حال عملیات تصفیوی هستند و در این حمله سه سرباز خیزش مردمی زخمی شدند.

  در همین حال، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه رسمی توییترش نوشت، مرکز ولسوالی چاه آب و شماری از پاسگاه های امنیتی به تصرف افراد طالبان قرار گرفتند.

  مجاهد افزود، در این رویداد شماری از سربازان دولت افغانستان کشته شدند و مقداری از جنگ افزار و «چهار رنجر پولیس، یک موتر هایلکس» به دست افراد طالبان افتاده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران