.
.
.

واکنش حزب الله لبنان به حملات پهپادهای اسرائیلی: پاسخی محکم به این حملات خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک عضو مسئول در حزب الله لبنان روز یکشنبه 25 اوت به خبرگزاری رویترز گفته است که یک پهپاد اسرائیلی در حومه جنوبی بیروت که توسط حزب الله لبنان مورد حمایت ایران کنترل می‌شود ، سرنگون شد.

این عضو حزب الله لبنان افزود: یک پهپاد دیگر نیز بامداد امروز قبل از طلوع آفتاب در نزدیکی همان منطقه منفجر شد.

این مقام وابسته به حزب الله همچنین گفت، حمله پهپاد دوم در حومه جنوبی در نزدیکی یک مرکز وابسته به حزب الله سقوط کرد و باعث خسارت هایی شده است.

حزب الله لبنان: پاسخ محکم خواهیم داد

در همین حال محمد عفیف، سخنگوی رسانه‌ای حزب‌الله لبنان، در تماس با خبرگزاری ملی اطلاعات رسانه‌ای، اعلام کرد، حزب الله لبنان هیچ پهپادی را ساقط نکرده است.

او با اشاره به اینکه پهپاد اول بدون ایجاد خسارت سرنگون شد، گفت پهپاد دوم به که به مواد انفجاری مجهز بود خود بدون قبل از رسیدن به هدف منفجر شد که در این میان آسیب‌های جدی به ساختمان مرکز رسانه ای حزب الله در حومه جنوبی وارد کرد.

سخنگوی رسانه‌ای حزب الله گفت پهپاد اولی به طور کامل منفجر نشد و به دست حزب الله لبنان افتاد که حزب در باره محتوای آن و اینکه از کجا هدایت شده است، در حال بررسی و تحقیق است.

سخنگوی رسانه‌ای حزب الله لبنان گفت بعد از ظهر امروز ساعت 5 بعد از ظهر حسن نصر الله دبیر کل حزب در باره پاسخ حزب به صورت تفصیلی سخنرانی خواهد کرد.

اسرائیل هیچ عکس العملی از خود نشان نداد

سخنگوی ارتش اسرائیل به خبرگزاری رویترز گفته است، ارتش این کشور به گزارش‌هایی که از خارج داده می‌شود، پاسخ نمی دهد و همه اطلاعات و اظهارات خود را بر مبنای اطلاعات داخلی خود بیان خواهد کرد.

یکی از شاهدان عینی ساکن در حومه جنوبی به خبرگزاری رویترز گفته است، مردم محله صدای انفجار مهیب را شنیدند. یک شاهد دیگری به رویترز گفت، که ارتش لبنان شماری از خیابان‌های منتهی به محل انفجارها را بست و اطلاعات دیگری در دسترس ساکنان نبود».

خبرنگار العربیه و الحدث در بیروت گفت،به نظر می رسد، انفجارها ناشی از انفجار 2 پهپادها شناسایی و تجسس بوده است اما تاکنون نه ارتش لبنان و نه منبع مستقل دیگری در باره جزئیات این حملات اظهار نظری نکرده است.