فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مطهری: شمخانی درباره برجام اظهارنظر شخصی کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  علی مطهری، صحبت‌های علی شمخانی، دبیر شورایعالی امنیت ملی، در گفت‌وگو با ان.بی.سی را برای منفعل کردن آمریکا دانست و این گفته‌ها را درباره‌ی برجام، موضع شخصی شمخانی عنوان کرد که با موضع نظام جمهوری اسلامی فاصله دارد، مطهری تاکید کرد که برجام نتیجه تصمیم کل نظام جمهوری اسلامی بود.

  مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس ایران، درباره‌ی اظهارات اخیر علی شمخانی در مصاحبه با ان.‌بی.سی به انصاف نیوز گفت: «به‌ نظر من این اظهارنظر آقای شمخانی مصرف خارجی داشته و برای به انفعال کشاندن طرف آمریکایی این سخن را گفته‌اند و خواسته‌اند آنها را تهدید کنند که خروج ما از برجام محتمل است.»

  او موضع شمخانی درباره برجام را یک موضع شخصی دانست که با موضع نظام جمهوری اسلامی فاصله دارد.

  این نماینده مجلس، برجام را نتیجه تصمیم کل نظام از جمله رهبری عنوان کرد و این قرارداد را به نفع نظام توصیف کرد.

  مطهری حتی در شرایط کنونی هم برجام را به نفع نظام جمهوری اسلامی دانست و دلیل خروج آمریکا از آن را سودمند بودن آن برای ایران عنوان کرد.

  او رفع بسیاری از محدودیت‌های ایران مثل غنی‌سازی اورانیوم و خرید و فروش سلاح را بسته به ادامه یافتن برجام دانست.

  علی شمخانی، در بخشی از مصاحبه‌ی خود با ان.بی.سی، با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: «کسانی بودند که فکر می‌کردند امضای توافق هسته‌ای سال 2015 اقدام اشتباهی بوده است». در این باره، خبرنگار از شمخانی می‌پرسد که آیا خود او نیز یکی از این افراد بوده است؟ علی شمخانی در پاسخ می‌گوید: «بله، من فقط از دیدگاه‌های ملتم یعنی مردم ایران تبعیت می‌کنم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران