فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • غنی نامزد ریاست جمهوری افغانستان «مدیریت آب» را مهم ترین برنامه‌ای خود خواند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد اشرف غنی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان جمعه 23 اوت در شهر هرات گفت، اگر در انتخابات پیروز شود، مدیریت آب یکی از مهم ترین برنامه های کاری اش خواهد بود.

  به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، غنی در ادامه مبارزات انتخاباتی اش امروز جمعه وارد شهر هرات در غرب این کشور شد و در یک گردهمایی مردمی برنامه هایش را بیان کرد.

  غنی در صحبت هایش به پایداری و ماندگاری نظام جمهوریت تاکید کرده گفت، بدون نظام جمهویت، هیچ نظامی نمی تواند به مشکلات و نیازمندی های مردم پاسخگو باشد.

  وی افزود: «جمهوریت که نباشد ما دوباره رعیت می‌شویم. در داخل جمهوریت ما حقوق داریم. اگر جمهوریت نمی ‌بود، بابای زعفران هرات را به شلاق می‌زدند که چرا زعفران آوردی».

  محمد اشرف غنی در مورد انتخابات اشاره کرده و اطمینان داد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور به صورت شفاف برگزار می شود.

  غنی در مورد تأمین امنیت ولایت هرات گفت: «به هیچ فردی از خوارج؛ داعش و سایر تروریستان اجازه‌ دخالت در اوضاع امنیتی هرات نمی‌دهیم».

  از سوی دیگر، محمد محقق امروز جمعه 23 اوت رسماً به تکت انتخاباتی عبدالله عبدالله پیوست و حمایت اش را از تکت انتخاباتی «ثبات و همگرایی» اعلام کرد.

  محقق در نشست خبری در کابل گفت، برنامه های محمد حنیف اتمر بیشتر در مورد صلح است نه انتخابات به همین دلیل از تکت انتخاباتی اتمر بیرون شد.

  محمد محقق معاون دوم تکت انتخاباتی «صلح و اعتدال» به رهبری محمد حنیف اتمر بود، اما اخیراً گزارش های نشر شد که این تیم انتخاباتی اتمر دچار اختلافات شدید درونی شده است.

  محقق معاون کنونی عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان است، وی در انتخابات ریاست جمهوری 2014 نیز معاون تکت انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله بود.

  براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، قرار است انتخابات ریاست جمهوری این کشور بتاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شود و 18 نفر در این انتخابات نامزد هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران