فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اردوغان خطاب به پوتین: اتفاقات ادلب سوریه تهدیدی برای امنیت ملی ترکیه است

  منبع: دبی-العربیه فارسی

  دفتر ریاست جمهوری ترکیه جمعه 23 اوت اعلام کرد، رجب طیب اردوغان، در پیامی به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تاکید کرده که حملات به استان ادلب در شمال غرب سوریه، تهدیدی خطرناک برای امنیت ملی ترکیه است.

  به گزارش خبرگزاری‌ها ارتش سوریه جمعه پیش از این یک پایگاه متعلق به ارتش ترکیه در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه را محاصره کرد.

  ارتش سوریه پس از اینکه موفق شد در دو جبهه غرب و شرق از منطقه نبیون و سوکیک «خان شیخون» را به کنترل خود درآورد، امروز جمعه مرکز بازرسی «پایگاه 8» ترکیه در روستای مورک در حومه شمالی شهر حماه را نیز محاصره کرد.

  به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، ارتش سوریه ضمن پیشروی در مناطق جنوب ادلب پس از کنترل شهر استراتژیک «خان شیخون» اکنون مناطق «كفرزيتا» و تپه‌های واقع در شرق مرکز بازرسی نیروهای ترکیه در روستای مورک در حومه شهر حماه را نیز به محاصره خود درآورده که به « پایگاه 8» معروف است.

  این مرکز بازرسی که به محاصره نیروهای رژیم سوریه در آمده است در واقع بزرگترین مراکز بازرسی نیروهای ترکیه است که بنا به توافق کاهش تنش در ادلب میان آنکارا و مسکو که همپیمان دمشق است، در 12 موقعیت مستقر شده‌اند.

  از مهمترین مناطقی که روز جمعه در حومه شمالی شهر حماه به کنترل نیروهای رژیم سوریه در آمده‌اند «اللطمانه» و «کفرزیتا» هستند که از سال 2012 تحت کنترل گروه‌های مخالفان مسلح سوری بوده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران