.
.
.

آمریکا: علیه کسانی که به نفتکش ایرانی کمک کنند تحریم‌های شدیدی اعمال خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

يک مقام آمریکایی در وزارت خارجه آمریکا روز جمعه 23 اوت تاکید کرد، واشینگتن با جدیت تمام تحریم نفتکش ایرانی گریس-1 که به آدریان دریا-1 تغییر نام داد، را دنبال کرده و هشدار داد، «هر کس به این کشتی کمک کند»، از سوی آمریکا مجازات و تحریم خواهد شد.

این مقام ارشد آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفته است، واشینگتن فعالانه پیگیر تحریم‌های خود علیه ایران است تا از هرگونه کمک بخش خصوصی کشورهای مختلف به این نفتکش حامل بیش از دو میلیون نفت خام ایران جلوگیری شود.

مقام ارشد آمریکایی همچنین گفته است، کشورش به بخش دریانوردی تجاری جهان هشدار داد، هر کشوری که بنادرش به نفتکش ایرانی اجازه لنگر بدهد، مورد مجازات و تحریم قرار خواهد گرفت.

مقام امریکایی تاکید کرده که ایالات متحد با قدرت تمام تحریم‌های خود علیه تهران را به اجرا می‌گذارد.

آمریکا می‌گوید، کشتی گریس 1 یا آدریان دریا، به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از سوی آمریکا در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده شده کمک می‌کند.

به گفته آمریکایی‌ها این کشتی برای کمک به رژیم بشار اسد که از سوی اتحادیه اروپا در فهرست تحریم‌ها است، به سوریه اعزام شده بود.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز این مقام وزارت خارجه به تمام شرکت‌ها و موسسات کشتیرانی و مرتبط با ناوبری دریایی هشدار داد که نباید با کشتی ایرانی حامل نفت هیچگونه دادو ستدی بکنند.

پیش از این داده‌های ردیابی کشتی‌ها نشان داد که کشتی «آدریان دریا» به سوی یونان در حرکت بود، اما سپس نخست وزیر یونان ، کریاکوس میتسوتاکیس گفت، کشتی ایرانی به سوی یونان نیامده است.

این مقام مسئول آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت، آمریكا علیه هر كسی كه مستقیم یا غیرمستقیم به نفتکش ایران کمک كند، تحریم‌هایی را اعمال خواهد کرد.