.
.
.

ضرب‌ وشتم یک زن 50 ساله عراقی در فرودگاه مشهد توسط نیروی انتظامی ایران

وزارت خارجه عراق : حادثه ضرب و شتم شهروند عراقی در مشهد را با جدیت دنبال خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد الصحاف سخنگوی وزارت امور خارجه عراق، روز پنجشنبه 22 اوت 2019 در واکنش به ویدیوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی از یک زن زائر عراقی که توسط یک افسر نیروی انتظامی ایران در مشهد ضرب و شتم شد، اعلام کرد، این وزارتخانه با جدیت تمام موضوع ضرب و شتم شهروند زن عراقی که در فرودگاه مشهد مورد ضرب و شتم شدید یک نیروی انتظامی ایران قرار گرفت را دنبال می‌کند.

الصحاف در بیانیه‌ای گفت: «عراق با احترام به همه افرادی که وارد خاک این کشور می‌شوند برخورد می‌کند. ما از همه کشورهای جهان می‌خواهیم تا با عراقی‌های مقیم در قلمروی آنها به خوبی و با احترام رفتار کنند».

حادثه ضرب و شتم یک زن 50 ساله عراقی که در تاریخ 18/8/2019 حوالی ساعت 8:30 بعد از ظهر در فرودگاه مشهد اتفاق افتاد، موجی از اعتراضات علیه وزارت خارجه عراق شد در این حادثه یک افسر نیروی انتظامی ایران با درجه ستوان اول ، یک زن پنجاه 50 ساله عراقی از شهر نجف را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد. پس از این حادثه رسانه‌های اجتماعی در عراق ویدئویی را منتشر کردند که در آن زن عراقی از نحوه برخورد غیر انسانی و ضرب و شتم خود توسط نیروی انتظامی ایران در فرودگاه مشهد سخن می‌گفت.

فعالان انترنیتی عراق از نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور خواستند كه با ارسال نامه اعتراض‌آمیز به دولت ایران مسئله را پیگیری و از دولت ایران بخواهد ضمن عذر خواهی افسری كه این زن عراقی را مورد ضرب و شتم قرار داد را مجازات کنند.

آنها همچنین خواستار برخورد محترمانه با اتباع عراقی در ایران شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم