فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ورود جناح‌های مخالف سوری تحت حمایت ترکیه با اسلحه سنگین به ادلب

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه 19 اوت گزارش داد، با ورود نیروهای اسد به مناطقی از شهر «خان شیخون»، جناح‌هایی از نیروهای مخالف سوری مورد حمایت ترکیه با اسلحه سنگین برای کمک به مخالفان اسد در ادلب وارد عمل شدند.

  به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، روس‌ها با بمباران هوایی کاروان‌های این جناح‌های مسلح تلاش می‌کنند، مانع ورود به ادلب و خان شیخون در شمال غربی سوریه شوند.

  جناح‌های مورد حمایت ترکیه با تجهیزات سنگین و خودروهای زرهی برای حمایت از جنگجویان در برابر نیروهای اسد در خان شیخون، وارد مناطق جنوب ادلب شدند.

  دیدبان حقوق بشر سوریه افزود، نیروهای اسد و روسیه با بمباران مکرر این کاروان‌ها تلاش می‌کنند مانع رسیدن آنها به خان شیخون شوند.

  ورود تانک‌ها و خودروهای زرهی

  در همین حال فعالان اینترنتی ویدئویی‌هایی در شبکه اینترنت منتشر کردند که در آن چند کاروان نظامی با چندین تانک‌ و خودروی زرهی « BMB» را نشان می دهد که در جاده بین المللی نزدیک شهر معره النعمان به سوی جنوب ادلب در حال حرکت هستند.

  از سوی دیگر رژیم اسد روز دوشنبه در بیانیه‌ای ورود کاروان نظامی مورد حمایت ترکیه به جنوب استان ادلب که همزمان با ورود نیروهای ارتش سوریه به حومه شهر خان‌شیخون در منطقه شمال غربی صورت می‌گیرد را محکوم کرد.

  تبلیغات